Aa Haber Akademisi - Son Dakika

Aa Haber Akademisi

02.01.2012 14:02
Aa Haber Akademisi, System.String[]

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisinin sektörde çıtayı yükselteceğini bildirdi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisinin sektörde çıtayı yükselteceğini bildirdi.

Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Anadolu Ajansı, basınımızın ve ülkemiz ajans haberciliğinin öncü kuruluşu olarak iletişim sektörüne yol göstermekte, yenilikleriyle kalitenin artmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda Anadolu Ajansı tarafından uygulamaya konulan 'Haber Akademisi' projesini önemsiyoruz" dedi.

Gazetecilikte mesleğin pratiğini belli bir disiplin içerisinde almanın son derece önemli olduğuna dikkati çeken Özdemir, şunları kaydetti:

"Ancak basın sektöründeki yoğun çalışma şartları ve sektörün genel durumu, gazeteciliğin bu ayağının bir ölçüde eksik kalmasına neden olmaktadır. Şüphesiz ki, sektör açısından iletişim fakülteleri önemli bir görev ifa etmektedir. AA'nın Haber Akademisi, hem iletişim fakülteleri hem de sektör açısından tamamlayıcı bir unsur olacak ve sektörde çıtanın yükselmesini, nitelikli habercilikte yarışın artmasını sağlayacaktır. Son yıllarda sektördeki daralma nedeniyle iletişim fakültesi mezunlarının basın iş kolu dışındaki arayışlara giriştiği görülmektedir. Bu nedenle, Anadolu Ajansı'nın bu programla iletişim fakültesi mezunlarını teşvik etmesi de isabetli bir yaklaşımdır."

Gazetecilik ideallerine sahip gençleri AA'nın sunduğu Haber Akademisi fırsatını değerlendirmeye davet eden Özdemir, "Yeniliklerle sektöre yol gösteren Anadolu Ajansı'nı Haber Akademisi'nden dolayı kutluyor, sektörümüzün daha iyi noktalara ulaşmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aa Haber Akademisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Eski Galatasaraylı Kevin Grosskreutz, Survivor'a gidiyor Hayat kurtaracak buluş! Koronavirüs hastalarının ölümüne yol açan sitokin fırtınasının gizemi çözüldü Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Ukrayna ordusu, 5 Türk yapımı SİHA almayı planlıyor Prof. Dr. Bilal Eryılmaz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü