Aa Haber Akademisi - Son Dakika

Aa Haber Akademisi

03.01.2012 14:28
Aa Haber Akademisi, System.String[]

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, AA Haber Akademisi'nde verilecek eğitimlerin basın mensuplarının yetiştirilmesi ve basın ahlakının sağlıklı bir şekilde gelişmesi anlamında önemli bir açığı kapatacağını söyledi.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, AA Haber Akademisi'nde verilecek eğitimlerin basın mensuplarının yetiştirilmesi ve basın ahlakının sağlıklı bir şekilde gelişmesi anlamında önemli bir açığı kapatacağını söyledi.

Topaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halkın doğru habere ulaşmasındaki önemli ihtiyacını karşılayan Anadolu Ajansı'nın, Türkiye Cumhuriyeti'nin güzide kurumlarından biri olduğunu söyledi.

Kurtuluş Savaşı sürecinde halkın gelişmelerle ilgili bilgileri sürekli yabancı ajanslardan aldığını ve bunun da bir handikap oluşturduğunu hatırlatan Topaca, bu açığın görülmesiyle AA'nın kurulduğunu ve savaş sürecinde doğru bilgi aktararak, halkın psikolojisinin düzelmesine katkı sağladığını kaydetti.

-"AA yöneticilerini tebrik ediyorum"-

Bu anlayışla AA'nın uzun yıllardır halkın doğru ve sağlıklı habere ulaşmasında güzel hizmetlerde bulunduğunu ifade eden Topaca, AA Haber Akademisi'nin de kurumun güzel hizmetlerinin devamı niteliğinde olduğunu vurguladı.

Medyanın önemli sorunlarından birinin, haberi iyi ve doğru şekilde kamuoyuna iletmek olduğunu bildiren Topaca, şöyle devam etti:

"AA Haber Akademisi'nde verilecek eğitimler, basın mensuplarının yetiştirilmesi, basın ahlakının sağlıklı bir şekilde gelişmesi anlamında önemli bir açığı kapatacaktır. Önemli bir açığın kapatılması için basın sektörüne ve bu sektörde çalışan kişilerin eğitimine kaynak ayırmak, Türk basın sektörünün geleceğini de daha emin ellere bırakmak anlamında önemli bir faaliyettir."

Haberciliğin tek taraflı yapılmasının yanlış olduğunu ifade eden Topaca, şunları kaydetti:

"Bu anlamda basın mensuplarının da karşılaştıkları bir olayı veya kendisine haber yapmak için getirilen bir konuyu mutlaka incelemesi, analiz etmesi, başka kaynaklardan da doğrulayarak kesin ve doğru bilgiye tam ulaştıktan sonra ve kendisi de emin olduktan sonra haberi yapması önemlidir. Bu hususta AA'nın başlattığı eğitim faaliyeti gazeteci olmaya aday kişilerin eğitilmesi, yetiştirilmesinde ülkemizdeki bir açığı kapatacaktır. Bunu her ortamda hissediyoruz. Haber kalitesi çok önemlidir. Haberin her yönüyle araştırılması, kamuoyunu ilgilendiren yönlerinin ortaya çıkarılması ve doğru şekilde yapılması bütün kamuoyunun özlemle beklediği bir harekettir. Bu yönüyle gazeteci arkadaşlarımızın eğitilecek olması, geleceğe hazırlanacak olması ülkemiz açısından çok önemlidir. Bu vesileyle AA yöneticilerini, basın mensuplarının eğitilmesi ve yetiştirilmesi konusundaki programlarından dolayı tebrik ediyorum."

- KOCAELİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aa Haber Akademisi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Düğün yeri savaş alanına döndü! Halaylar sustu, iki grup arasında silahlı çatışma çıktı 23:29 Düğün yeri savaş alanına döndü! Halaylar sustu, iki grup arasında silahlı çatışma çıktı Facia önlendi! Zabıta ekipleri, fahiş fiyatlarla ünlü Bodrum'da 408 tarihi geçmiş hamburger ekmeğine el koydu 23:05 Facia önlendi! Zabıta ekipleri, fahiş fiyatlarla ünlü Bodrum'da 408 tarihi geçmiş hamburger ekmeğine el koydu Alman kulüpleri Kerem için sıraya girdi! Galatasaray, astronomik bir teklif gelmezse satmayacak 22:28 Alman kulüpleri Kerem için sıraya girdi! Galatasaray, astronomik bir teklif gelmezse satmayacak
Engelli öğrenciye şiddet uygulayan bakım görevlisi tutuklandı! Aynı rezaleti daha önce de yapmış 22:00 Engelli öğrenciye şiddet uygulayan bakım görevlisi tutuklandı! Aynı rezaleti daha önce de yapmış Son Dakika: Türkiye'de 25 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 26 bin 145 yeni vaka tespit edildi 21:13 Son Dakika: Türkiye'de 25 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 26 bin 145 yeni vaka tespit edildi Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi
ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Advertisement