Aa'nın "Dakika Dakika Fetö'nün Darbe Girişimi" Kitabı - Son Dakika

Aa'nın "Dakika Dakika Fetö'nün Darbe Girişimi" Kitabı

06.08.2016 14:48
Aa'nın

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Anadolu Ajansının (AA) hazırladığı "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabıyla ilgili, "Bu kitap, milletin bir beladan, kendi iradesiyle nasıl kurtulduğunu gelecek nesillere gösterme olanağı sağlayacaktır.

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Anadolu Ajansının (AA) hazırladığı "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabıyla ilgili, "Bu kitap, milletin bir beladan, kendi iradesiyle nasıl kurtulduğunu gelecek nesillere gösterme olanağı sağlayacaktır." dedi.

"Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabını AA muhabiri Kaymakam Karabulut'a makamında verdi.

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin tarihe büyük bir ihanet olarak yazıldığını belirten Karabulut, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla meydanlara çıkan halkımız büyük bir cesaret örneği göstererek bu darbe girişimine kalkışan FETÖ mensuplarına büyük bir ders vermiştir. Bu kitap, milletin bir beladan, kendi iradesiyle nasıl kurtulduğunu gelecek nesillere gösterme olanağı sağlayacaktır. Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabına ilişkin, "AA'yı tebrik ediyorum, ilk dakikadan itibaren güzel haberlerle olay akışını verdi. Sağlam haber kaynağı olarak, halk doğru haberle yönlendirildi." diye konuştu.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da AA'nın hazırladığı kitabın ilerisi için çok önemli bir referans olacağını söyledi.

Kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Silpagar, şöyle konuştu:

"Bu kitapta alçakça alçaktan uçan ve bu milletin en önemli kurumlarına bu milletin uçaklarıyla, helikopterlerle, tanklarla saldıran Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine 'dur' diyen, liderinin çağrısıyla meydanlara koşup tankların namlusuna karşı göğsünü siper eden Türk milletinin yiğit evlatları var. Tarihimizde dönüm noktası olan bu darbe teşebbüsünün bütün boyut ve ayrıntılarını kamuoyuna duyurulması, olanların belge niteliğinde sıcağı sıcağına hafızaya dönüşmesi noktasında AA çok güzel bir çalışma hazırlamıştır. Bu çalışma Türk milletinin hafızalarında bugün ve ileride darbeyi analiz ederek referans olacaktır. AA'yı tebrik ediyorum."

Tarihi belgelerin çok önemli olduğunu ifade eden Çiftlikköy Emniyet Müdürü Cem Bozdağ, AA tarafından oluşturulan bu eserle gençlerin 15 Temmuz darbe girişimini daha iyi okuyabileceğini dile getirdi.

Çiftlikköy Jandarma Komutanı Erkan Sağındık ise kitabı bir süre inceledikten sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, her bir sayfanın tarihe kayıt düşme açısından önemli olduğunu söyledi.

Çiftlikköy Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir de Anadolu Ajansı'nın Türkiye'nin yaşadığı darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren halkın doğru haber almasını sağladığını anımsatarak, "Biz milli Eğitim Müdürlüğü olarak bize emanet edilen çocuklarımıza bugünü çok iyi anlatmalıyız. Bu olayı çok diri ve canlı tutmamız lazım. Bugünü unutmamak için eğitim camiası olarak yapılması gerekenlerin bilincindeyiz. Anadolu Ajansı muhabirleri tarafından çok değerli, gelecekte çok önemli belge niteliğinde sayılabilecek bir kitap yayınlamışsınız. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." diye konuştu.

Kitabı inceleyen Çiftlikköy Tarım Müdürü Şefik Arıca ise her bir sayfanın tarihe kayıt düşme açısından önemli bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi.

Çiftlikköy Müftüsü Muhammet Kara, ise ilk dakikadan itibaren güzel haberlerle olay akışını verdiği için Anadolu Ajansını kutladıklarını belirterek, "Sağlam haber kaynağı olarak halk doğru haberle yönlendirildi. Doğru haber kaynakları olmasa manipülasyonlar olacak. Tarihe not düşen bu kitabı hazırlayanlara teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Aa'nın Dakika Dakika Fetö'nün Darbe Girişimi Kitabı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aa'nın 'Dakika Dakika Fetö'nün Darbe Girişimi' Kitabı - Son Dakika


Son Dakika

Rusya TürkAkım üzerinden Avrupa'ya gaz arzını artırmayı planlıyor Kısıtlamalarda gevşeme olacak mı? Bilim Kurulu, koronavirüs tedbirleri ve aşılama gündemiyle toplandı Türkiye, 2020'de 285 milyon çift ayakkabı ihraç etti Kuyumculardan altına yatırım yapanları heyecanlandıracak tahmin: Bu yıl rekor kıracak Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, 2019'da kendilerine destek veren Mesut Özil'e imza töreni öncesi teşekkür etti Ali Koç, imza töreninde Mesut Özil transferinin tüm detaylarını anlattı ve Acun Ilıcalı'ya teşekkür etti İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı