Son Dakika Haberleri: Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylaması

Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylaması

2 yıl önce

Erzincan'da vatani görevini yapan bir grup Mehmetçik, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Aa'nın
Erzincan'da vatani görevini yapan bir grup Mehmetçik, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.


Erzincan Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan 79 Mehmetçik, AA foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğraflardan oluşan "Yılın Fotoğrafları" oylamasındaki fotoğraflar hakkında AA muhabirinden bilgi aldı.

Er ve erbaş gazinosunda sinevizyondan yansıtılan fotoğrafları inceleyen Mehmetçikler, ardından gruplar halinde AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılıp "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki fotoğraflara oy verdi.

Mehmetçikler, genel olarak "haber" kategorisinde Elif Öztürk'ün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde çektiği "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" başlıklı fotoğrafına, aynı kategorideki Özkan Bilgin'in Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında 2 bin 900 rakımlı tepede çektiği "Mehmetçik'in bayram namazı" fotoğrafına ve Murat Yolcu'nun Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda çektiği "Komandoların eğitimi" fotoğrafına oy verdi.

Askerler ayrıca "haber" kategorisinde Wisam Hashlamoun'un ABD Başkanı Donald Trump'ın " Kudüsİsrail'in başkenti olarak tanıması" kararını açıklamasının ardından Batı Şeria'nın El Halil kentinde yaşanan olaylar sırasında İsrail askerlerinin gözaltına alıp gözlerini bağlayarak götürdüğü 16 yaşındaki Fevzi El-Junidi isimli Filistinli çocuğu konu alan ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran "Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk" fotoğrafı için de oy kullandı.

"Yaşam" kategorisindeki fotoğraflarda ise İsrail ambargosu altındaki Gazze'de tıbbi yoksunluklar nedeniyle tedavi olamayan kardeşleri anlatan "Engelli kardeşlerin yaşamı" başlıklı fotoğrafa oy veren askerler, aynı kategoride Cem Öksüz'ün "Türk yıldızları İzmir'de" fotoğrafı, Ali İhsan Öztürk'ün "Koyunların yolculuğu" fotoğrafı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk havanın yaşamı olumsuz etkilediğini anlatan " Ardahan'da kış" başlıklı fotoğrafına da oy verdi.


Spor kategorisinde ise Mehmetçik'in tercihi, Güven Yılmaz'ın "Hafız Zeynep boks şampiyonu olmak istiyor" başlıklı fotoğrafı, Abdullah Coşkun'un Türkiye Ampute Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonu olduğu maçın ardından çektiği "Türkiye'nin sevinci" başlıklı fotoğrafı ile Sercan Küçükşahin'in Erciyes Üniversitesindeki gösterilerde çektiği "Atlı okçuluk gösterisi" isimli fotoğraflarından yana oldu.Türkiye'de İlk Yüz Nakli Yapılan Hastayı Gören, Şaşıp Kalıyor Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

Kayınbiraderin, Ablasıyla Boşanmak Üzere Olan Eniştesini Öldürdüğü Anlar Kameraya Yansıdı