AB Bakanı Bağış: Kardeşlerim, Gökkuşağı Uyumunu Eserlerine Yansıtmışlar - Son Dakika

AB Bakanı Bağış: Kardeşlerim, Gökkuşağı Uyumunu Eserlerine Yansıtmışlar

17.02.2012 17:39
AB Bakanı Bağış: Kardeşlerim, Gökkuşağı Uyumunu Eserlerine Yansıtmışlar, System.String[]

Renkli Eller Projesi'nin Ümraniye'deki sergi açılışında bir konuşma yapan Bakan Egemen Bağış, "Böyle bir projede AB imkanlarının seferber edilmiş olması, bizim için gerçekten de çok anlamlı." dedi.

Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ile Erkut Soyak Anadolu lisesi'nin ortaklaşa hayata geçirdiği Renkli Eller Projesi'nin tanıtımı yapıldı. AB fonlarına yapılan başvuru sonucu elde edilen maddi kaynakla hayata geçirilen projede, Ümraniye ilçesindeki liselerde okuyan 12 öğrenciye ebru eğitimi verildi.

Öğrencilerin aldıkları eğitimle yaptıkları ebrular ise, Haldun Alagaş Spor Kompleksinde sergilendi. Serginin açılışında, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk katıldı.

"AB SÜRECİ GELENEĞİN GELECEĞE TAŞINMASIDIR"

Serginin açılışında bir konuşma yapan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Aslında AB süreci geleneğin geleceğe taşınmasıdır. AB süreci bireyi önemseyen, bireyin gücünü, demokratik haklarını, şeffaflığını artıran bir süreçtir. Bizim kendi özümüzde de insanı yaşat ki devlet yaşasın inancı vardır. Günümüz içerisinde ülkemizde maalesef bazı fitne çabalarının vatandaşlarımız arasına hatta hatta hadlerini aşarak kurumlarımızın arasına fitne sokmaya kalkıştıklarına şahit oluyoruz. Ama başaramayacaklar. Bu ülkenin bütin insanalrı askeriyle polisiyle, siviliyle siyasetçisiyle iktidarıyla muhalefetiyle kadını ve erkeğiyle genciyle yaşlısıyla bu ülkenin birlik ve beraberliği için hep beraber çalışacağız. Burada eserlerini hep birlikte gözlemlediğimiz bu genç kardeşlerimizi yürekten kutluyorum. Böyle bir projede AB imkanlarının seferber edilmiş olması, bizim için gerçekten de çok anlamlı. İşte bu kardeşlerim gökkuşağı uyumunu eserlerine yansıtmışlar. Aynı zamanda bu ülkenin farkı renklerine kastetmeye kalkan, ülkenin gökkuşağını soldurmaya kalkanlara da meydan okumuşlar. Bu yüzden de bu kardeşlerimi tebrik ediyorum.Sizlerin çabalarınız gerek Türkiye içinden gerek Avrupa'da gerek dünyanın dört bir yanında bu ülkenin gökkuşağını söndürme teşebbüsünde bulunan zihinleri karanlıklara çok net bir mesaj veriyor." dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise, "Eğitim sadece bilgi almak devre arasında karne yıl sonunda karne demek değil. Hayat çok yönlü ve kendimizi sadece bilgiyle değil farklı alanlardaki donanımlarla da güçlü kılmamız gerekir. Okullar sadece bilginin verildiği yerler değil, sevgili gençlerimizin geleceğe hazırlanmalarında, ince bir ruha sahip olmalarında, sanat yönleri güçlü bireyler olarak yetişmelerinde katkı sağlar " diye konuştu.

"GELİŞMELERİ TAKİP EDELİM"

Konuşmaların ardından sergi açılışına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a bir mimari figür ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya ebruya yapılmış bir Türk bayrağı tablosu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a yine ebruyla yapılmış polis ambleminin bulunduğu bir tablo hediye edildi. Bir süre sergiyi gezen Bağış, gazetecilerin Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un istifa etmesiyle ilgili sorusunu yanıtladı. Bakan Bağış, "Gelişmeleri bir takip edelim ondan sonra bir değerlendirme yaparız. Bu aşamada benim bir değerlendirme yapmam doğru olmaz" şeklinde konuştu.

AB Bakanı Bağış: Kardeşlerim, Gökkuşağı Uyumunu Eserlerine Yansıtmışlar
AB Bakanı Bağış: Kardeşlerim, Gökkuşağı Uyumunu Eserlerine Yansıtmışlar
AB Bakanı Bağış: Kardeşlerim, Gökkuşağı Uyumunu Eserlerine Yansıtmışlar

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel AB Bakanı Bağış: Kardeşlerim, Gökkuşağı Uyumunu Eserlerine Yansıtmışlar - Son Dakika


Son Dakika

Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Avustralya'da yayına hazırlanan muhabirin yüzüne kuş çarptı Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var