AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı - Son Dakika

AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı

28.04.2015 18:40
AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı, System.String[]

Edirne Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi ’28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’ dolayısıyla Edirne’de toplantı düzenledi.

Edirne Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi '28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü' dolayısıyla Edirne'de toplantı düzenledi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)'nda düzenlenen iş sağlığı ve iş güvenliği konulu toplantıya Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Edirne'ye bağlı ilçelerin kaymakamları, STK temsilcileri ile işveren ve işçiler katıldı. Açılışta konuşma yapan Vali Yardımcısı Bakır, Türkiye'nin ölümlü iş kazaları sıralamasında Avrupa'da birinci, dünyada ise üçüncü sırada olduğunu kaydederek, iş kazalarının oluşmasını önleyecek güvenlik önlemlerinin alınmasına her zaman önem verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

AB Türkiye Delegasyonu Sosyal Politika ve İstihdam Sektör Yöneticisi Zeynep Aydemir ise, 'Avrupa Birliği'nde İş Sağlığı ve Güvenliği Politikaları' konulu sunum yaptı. Toplantıda İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Tuğçe Tavşantepe de 'İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Türkiye'deki Uygulamalar' hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantının sonunda davetlilere ikramlarda bulunuldu.

Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri, aralarında Edirne'nin de olduğu Türkiye genelinde düzenlenen 20 etkinlik ile iş sağlığı ve güvenliği alanında hem Türkiye'deki duruma hem de bu konudaki AB perspektifine ve değerlerine dikkat çekiyor. Bu çerçevede Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Marmara Üniversitesi, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van'da konferans ve münazara gibi etkinlikler gerçekleştiriliyor. - EDİRNE

AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı
AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı
AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı
AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı
AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AB Bilgi Merkezi'nden, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig, İrfan Can Kahveci için devre arasında girişimlerde bulunacak Ağrı-İran sınırındaki 81 kilometrelik güvenlik duvarı projesi sona erdi Son Dakika! Cinsel saldırıdan tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı'nın 24,5 yıl hapsi istendi Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek Dünyanın dört gözle beklediği Pfizer-BioNTech'in koronavirüs aşısında üretim yarıya düşürüldü Son Dakika! Türkiye'den Çin'e gidecek ilk ihracat treni bugün İstanbul'dan yola çıkıyor Klinikten çıkan Cem Yılmaz'dan, sağlık durumunu soran muhabirlere sert tepki: Çocuk aldırdım Dini nikahlı eşini baltayla öldüren kadın: Bana ve çocuklarıma zarar vereceğinden emindim