AB Bilgi Merkezi, Prof. Alkin'i Bursa İş Dünyasıyla Buluşturdu - Son Dakika

AB Bilgi Merkezi, Prof. Alkin'i Bursa İş Dünyasıyla Buluşturdu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Bursa AB Bilgi Merkezi, Prof. Dr. Emre Alkin’i Bursa iş dünyası ile buluşturdu.

AB Bilgi Merkezi, Prof. Alkin'i Bursa İş Dünyasıyla Buluşturdu, System.String[]

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Bursa AB Bilgi Merkezi, Prof. Dr. Emre Alkin'i Bursa iş dünyası ile buluşturdu.


1997 yılından bu yana Bursa Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, önemli etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Bursa AB Bilgi Merkezi tarafından "Türkiye- Avrupa Ekonomisi ve Nasıl Bir Büyüme ile Geleceğe Yürümeliyiz?" konulu seminer düzenlendi. Ekonomi dünyasının duayen ismi Prof. Dr. Emre Alkin'in konuşmacı olarak yer aldığı seminere Bursa iş dünyası ilgi gösterdi. Dengelenme, disiplin ve değişim üzerine inşa edilen yeni ekonomi programının gerçekçi temellere dayandığını kaydeden Emre Alkin, programı yüksek katma değer oluşturan, kaynakları doğru şekilde kullanan bir model olarak tanımladı. Gelecek dönemde Türkiye ekonomisinin daha yavaş büyüyeceğini belirten Alkin, "Bundan sonra Türkiye'nin kabul edilebilir büyüme hızı eskiden olduğu gibi yüzde 5-7 arasında değil, yüzde 3 ila 5 arasında olacak." dedi.


Çok hızlı ve yüksek büyüme dönemlerinden kontrollü büyümeye geçiş süreçlerinin özel sektör açısından zorlu olabileceğine dikkati çeken Alkin, firmaların bu duruma hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi. Bu süreçte finansman ve yatırımların önceliği konusunda doğru kararlar verilmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Alkin, "İş insanlarımızın şirketlerini basiretle yönetmeleri lazım. Özellikle finansman konusunda veya yatırımların önceliği konusunda doğru kararlar verilmiyor. Burada harcama ile yatırımı da birbirinden ayırt etmek lazım. Borç almak ayıp değil, fakat bu borcun nerede kullanıldığını çok iyi bilmek lazım." diye konuştu. - BURSA


Son Dakika

İkinci el araç alacaklara uyarı: Fiyatlar artmaya devam edecek Resmi Gazete'de yayımlandı! Parasını bankada unutanlar için süre uzatılıyor Taşıt kredisi çekmeyi düşünenler dikkat! İşte %0,49 - %0,69 faiz oranlarının geçerli olacağı markalar Giresun'da ilk defa salep üretimi yapıldı, kilosu 1.400 TL'den satılıyor İGDAŞ'tan sonra şimdi de İSKİ! CHP'li meclis üyesi bile gelen faturaya isyan etti Son Dakika: THY yurt dışı uçuşlarına 18 Haziran'da başlayacak Üç kamu bankasının başlattığı düşük faizli kredi paketine Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım da dahil oldu 48 gün sonra açılan Meclis'te bekçilerin maaş artışı ve yeni yetkileri ele alındı Turizm cenneti Bodrum'da şezlongların günlük kirası, ortalama bir evin aylık kirasından daha yüksek Son dakika: EPDK: Akaryakıt fiyatları yüksek, şirketler indirim yapmazsa biz fiyatları makul seviyeye çekeriz Dışişleri Bakanlığı, Doğu Akdeniz'de yeni ruhsat başvurusu yapılan sahaları gösteren haritayı paylaştı Üzüm yaprağı, meyvesinden 10 kat daha fazla kazandırıyor Kamu bankalarının düşük faizli kredi paketinden fırsatçı firmalar yararlanamayacak Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı 380 liradan işlem görüyor Normalleşme sürecinde kamuda alınacak tedbirler belirlendi! Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak