Son Dakika Haberleri: Zeytin Dalı Operasyonuna AB'den İlk Yorum Geldi: Endişeliyiz!

Zeytin Dalı Operasyonuna AB'den İlk Yorum Geldi: Endişeliyiz!

29 gün önce

Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk iki gününde sessiz kalmayı tercih eden Avrupa Birliği, sessizliğini üçüncü günde bozdu. AB, gelişmelerden çok endişeli olduğunu açıkladı.

 Avrupa Birliği'nin (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "İnsani yardımların erişimini garanti edileceğinden emin olmalıyız" dedi.

ENDİŞESİNİ DİLE GETİRDİ

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilci Federica Mogherini, Türkiye'nin Suriye'de PYD/YPG'ye yönelik başlattığı operasyonla ilgili açıklama yaptı. Türkiye'nin Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Operasyonu'yla ilgili basın toplantısında konuşan Mogherini, operasyondan duyduğu endişeyi dile getirdi.

Mogherini, "Son derece endişeliyim. İnsani yardımların erişiminin garanti edileceğinden emin olmalıyız" dedi.

"CENEVRE'DE BAŞLATILAN MÜZAKERELERİ ZAYIFLATACAK"

 Beşar Esad rejimi ile muhalefet arasında Cenevre'de başlatılan müzakerelere de dikkat çeken Mogherini, Türkiye tarafından başlatılan operasyonun Cenevre'de başlatılan müzakerelerin devamını ciddi olarak zayıflatacağını ifade etti.
Defne Samyeli ve Kızının Süper Minisi Katıldıkları Davete Damga Vurdu Türk SİHA'ları Esad Güçlerini Canlı Yayında Böyle Vurdu

Öfkeli Çoban, Sürüsüne Çarpan Minibüsü Ateşe Verdi