Son Dakika Haberleri: AB Komisyonu Başkanı: Türk Yönetimi Müzakerelerin Başarısızlıkla Sonuçlanmasına Zemin Hazırlıyor

AB Komisyonu Başkanı: Türk Yönetimi Müzakerelerin Başarısızlıkla Sonuçlanmasına Zemin Hazırlıyor

3 ay önce

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, ''Türkiye yönetimi üyelik müzakerelerinin başarısızlıkla sonuçlanması için zemin hazırlıyor'' dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker,  AB 'nin durumu ve geleceği hakkında  Avrupa Parlamentosu'nda yıllık konuşmasını yaptı. Junker, konuşmasında  Türkiye'nin  AB üyelik müzakerelerini de değerlendirdi.

''TÜRK HALKINA HER ZAMAN EL UZATMAYA HAZIRIZ''

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker,  AB 'nin durumu ve geleceği hakkında yıllık konuşmasını yaptı. Juncker, "Türk halkına her zaman el uzatmaya hazırız. Fakat  Türkiye yönetimi, üyelik müzakerelerinin başarısızlıkla sonuçlanması için zeminler oluşturuyor gibi görünüyor ve kendini  AB'den uzaklaştırıyor." dedi.

''ŞİMDİ BİR FIRSAT PENCERESİ VAR''

Juncker, "Rüzgar  Avrupa'nın yelkenlerine geri döndü ve şimdi bir fırsat penceresi var." derken, "AB'nin,  Avustralya ve  Yeni Zelanda'yla ticaret görüşmelerini başlaması gerektiğini" söyledi.

Otomobil şirketlerinin yaptığı hilelerin kendisini şok ettiğini söyleyen Juncker, gelecekte üretilen araçların temiz olmasını istedi.

''TÜRKİYE KENDİNİ  AB'DEN UZAKLAŞTIRIYOR''

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker,  Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, "Türk halkına her zaman el uzatmaya hazırız. Fakat  Türkiye yönetimi, üyelik müzakerelerinin başarısızlıkla sonuçlanması için zeminler oluşturuyor gibi görünüyor ve kendini  AB'den uzaklaştırıyor." ifadelerini kullandı.

''MÜLTECİLERİ GERİ GÖNDERMEMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ''

Göçmen kriziyle ilgili de konuşan Juncker,İtalya'yı göçmen krizindeki tavrından dolayı kutlayarak, " İtalya  Avrupa'nın onurunu kurtardı" dedi.

Komisyonu Başkanı, "  Libya'daki göçmenlerin skandal durumu için  AB'nin çalışacağını belirtirken, "  AB'nin yeni göçmen politikası hakkında bu ay sonunda öneride bulunacağını" söyledi. Ayrıca Juncker, "Mülteci korumasından yararlanamayan göçmenleri geri göndermek için harekete geçmeliyiz." dedi.

Kaynak:  Habertürk

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


10 Yaşındaki Necmi, Yatakta Bastığı Annesi ve Komşusu Tarafından Yastıkla Boğuldu Bursa'da Kadın Görevli, Mutlak Bir Uçak Faciasını Önledi
Ece Dizdar, Kendisinden 10 Yaş Küçük Sevgilisiyle Öpüşürken Yakalandı