Son Dakika Haberleri: AB'den Kıbrıs açıklaması: Kıbrıs'ın birleştirilmesi konusunda hayal kırıklığı yaşadık

AB'den Kıbrıs açıklaması: Kıbrıs'ın birleştirilmesi konusunda hayal kırıklığı yaşadık

23 gün önce

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Kıbrıs'ın birleştirilmesi konusunda başarı sağlayamadıklarını ve bunun bir hayal kırıklığı olduğunu itiraf etti.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Kıbrıs konusunda önemli bir itirafta bulundu. Juncker, Kıbrıs'ın birleştirilmesi konusunda ilerleme kaydedemediklerini ve bunun bir hayal kırıklığı olduğunu itiraf etti.

Komisyon başkanlığını 1 Kasım'da Ursula von der Leyen'e devredecek olan Juncker, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda, son bir konuşma yaptı.

"KIBRIS KONUSUNDA BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK"

"Görevim boyunca başarılarımız ve hayal kırıklıklarımız oldu. Çabalarımıza rağmen Kıbrıs'ın birleştirilmesi konusunda ilerleme kaydetme konusunda başarı sağlayamadık. Bu bir hayal kırıklığıdır." ifadelerini kullanan Juncker, başarılı olduğu konulardan birinin Yunanistan olduğunu söyledi.

"AFRİKA'NIN AB'NİN DAYANIŞMASINA İHTİYACI VAR"

Juncker, Afrika'nın AB'nin dayanışmasına ihtiyacı olduğunu ve AB'nin en büyük başarısının kıtada barışın tesis edilmesi olduğunu ifade etti.

AB'den Kıbrıs açıklaması: Kıbrıs'ın birleştirilmesi konusunda hayal kırıklığı yaşadık
Haber Yayın Tarihi: 22.10.2019 05:52 Kaynak: AACinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı
22 yaşındaki kızı, cinsel ilişki esnasında boğarak öldürdü İzlandalılar Türkiye'deki karşılamadan çok memnun kaldı: Şımartıldık