AB Komisyonu'na Yeni Üye - Son Dakika

AB Komisyonu'na Yeni Üye

19.09.2016 16:59
AB Komisyonu'na Yeni Üye, System.String[]

İngiliz Julian King, AB Komisyonu'nun Güvenlik Birliğinden Sorumlu Üyesi oldu.

İngiliz Julian King, AB Komisyonu'nun Güvenlik Birliğinden Sorumlu Üyesi oldu.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Julian King'i AB Komisyonu'nun Güvenlik Birliğinden Sorumlu Üyesi olarak atadığını açıkladı.

King'in AB Komisyonu üyeliği 31 Ekim 2019'da son bulacak.

Daha önce İngiltere'nin AB'deki en üst düzey yetkilisi olan Jonathan Hill, ülkesindeki referandumdan çıkan AB'den ayrılma kararının ardından AB Komisyonu üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

AB Komisyonu'nun, AB üyesi her ülkeden bir tane olmak üzere toplam 28 üyesi bulunuyor. AB Komisyonu, AB'nin yürütme organı gibi faaliyet gösteriyor. AB Komisyonu, yasa tasarıları hazırlayarak AP ve AB Konseyi'ne sunuyor. Kurum ayrıca AB bütçesi ve programlarını uyguluyor.

King, AB Komisyonu üyeliği öncesinde İngiltere'nin Paris Büyükelçisi olarak görev yapıyordu.

AB Komisyonu'na Yeni Üye

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AB Komisyonu'na Yeni Üye - Son Dakika


Son Dakika

Lille, Galatasaray'ın gündemindeki Bursasporlu Ali Akman'ı listesine ekledi Bakan Selçuk'tan sevindiren haber! Koronavirüsü yendi F.Bahçeli Samatta, sakatlığı nedenile Beşiktaş derbisinde forma giyemeyecek Kritik toplantı öncesi konuşan Bilim Kurulu üyesi yeni tedbirlerin işaretini verdi: Başarılı olamazsak sıkı tedbirler gelebilir Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Demokrat Senatör Van Hollen'dan küstah Türkiye sözleri: Hesap sormayı dört gözle bekliyorum Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir Dolmuş sorduğu şahıs "Yaklaşma, korona var" deyince öldüresiye dövdü
16:20