Son Dakika Haberleri: AB Vergi Getirmeyi Planladığı ABD Ürün Listesini Açıkladı

AB Vergi Getirmeyi Planladığı ABD Ürün Listesini Açıkladı

5 gün önce

Avrupa Birliği, Boeing anlaşmazlığında gümrük vergisi getirilebileceği 20 milyar dolar değerinde ABD ürününün listesi yayınladı.

ABD ile uçak üreticilerine verilen sübvansiyonlar nedeniyle anlaşmazlık yaşayan Avrupa Komisyonu, Washington'a misilleme olarak gümrük vergisi alabileceği 20 milyar dolar değerinde ürünün listesini yayınladı.

ABD VE AB ANLAŞMAZLIK YAŞIYOR

ABD ve Avrupa Birliği, yaklaşık 15 yıldır Dünya Ticaret Örgütü nezdinde ABD'li uçak üreticisi Boeing ve Avrupalı rakibi Airbus'a verilen sübvansiyonlar nedeniyle anlaşmazlık yaşıyor.

LİSTEDE NELER VAR?

Kamuoyunun görüşüne açılan gümrük vergisi alınacak ürünler listesinde balıkçılık ürünleri, tütün, valizler, uçaklar, helikopterler, traktörler ve video oyun konsolları yer alıyor.

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 03:16 500 Euroluk Banknotların Cuma Günü Basımı Son Bulacak TESK Başkanı Palandöken: Poşet Beyanname Süresi Bir Kez Daha Uzatılmalı Simge Fıstıkoğlu'nun 23 Nisan Yayınındaki Zor Anları: Alman Olmak İstiyorum 23 Nisan'ı Kağıt Toplama Arabasının Üzerinde İzleyen Suriyeli Çocuk Duygulandırdı