Son Dakika Haberleri: Abana'da "Demokrasi ve Deniz Şehitleri Anıtı" Açıldı

Abana'da "Demokrasi ve Deniz Şehitleri Anıtı" Açıldı

3 yıl önce

Kastamonu'nun Abana ilçesinde Demokrasi ve Deniz Şehitleri Anıtı" açıldı.

Abana'da
Kastamonu'nun Abana ilçesinde Demokrasi ve Deniz Şehitleri Anıtı" açıldı.

Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, Hasan Doğan Meydanı'ndaki törende, anıtın açılmasının amacının 15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak olduğunu söyledi.

Türk milletinin birlik ve beraberliğinin önemli olduğunu vurgulayan Oyar, şunları belirtti:

"Bu millet, öyle yüce bir millettir ki mevzu vatan olunca hep bir arada ve tek yürek. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu anıt 15 Temmuz'da vatan uğruna, demokrasiye sahip çıkmak için sokaklara çıkan, canını feda eden aziz şehitlerimiz ve Abana'da denizdeki kazalarda hayatını kaybetmiş vatandaşlarımız için bir sembol olacak."

Daha sonra anıtın açılışı yapıldı.

Törene, Abana Kaymakamı İsa Karaaslan, Araç Kaymakamı Veli Biçer, İhsangazi Kaymakamı Ömer Faruk Yılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Erdal Aksu, Emniyet Amiri Ferhat Gül, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Nedim Akülke, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
Haber Yayın Tarihi : 31.07.2016 11:17 Kaynak: AAHDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğu devam edecek Yaşlı çiftin yolda bulup jandarmaya teslim ettikleri çanta, hayatlarını kararttı TRT eski başspikeri Şener Mete, Şebnem Bursalı'ya sert tepki gösterdi!