Son Dakika Haberleri: Abana'da Sahil Güvenlik, Balıkçıları Bilgilendirdi

Abana'da Sahil Güvenlik, Balıkçıları Bilgilendirdi

2 ay önce

Abana ilçesinde sahil güvenlik tarafından balıkçılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Abana'da Sahil Güvenlik, Balıkçıları Bilgilendirdi, System.String[]
Abana ilçesinde sahil güvenlik tarafından balıkçılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bozkurt Kaymakamı ve Abana Kaymakam Vekili Barbaros Akbulak, Kastamonu Üniversitesi Abana Sabahat- Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen toplantıda, balıkçılığın her iki ilçe için önemli bir konu olduğunu belirtti.

Balıkçıların sorun ve taleplerini dinlemek üzere bir araya geldiklerini anlatan Akbulak, "Balıkçılık ve su ürünleri avcılığıyla uğraşan vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları masaya yatırmak, çözümleri değerlendirmek ve alınması gereken önlemler noktasında ortak bir paydada buluşmak üzere bir araya geldik. Yaptığımız bu toplantıda aldığımız kararların hepimiz arkasında duracağız." diye konuştu.

Akbulak, balıkçıların hayatını kolaylaştırmayı amaçladığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Burada aldığımız kararların arkasında hepimiz duracağız. Önce ben takipçisi olacağım kaymakam olarak, ondan sonra kolluk kuvveti arkadaşlarımız ve sizler takip edeceksiniz. Kanunlar çerçevesinde, yasaların çizdiği sınırlar kapsamında sizlerin hayatını nasıl kolaylaştırabiliriz, aktivitelerinizi nasıl rahatlatabiliriz, bunları ortak bir dille görüşeceğiz. Sağlayacağımız fikir birliğine hepimiz uymalıyız. Sonrasında sıkıntı yaşamamalıyız."

Abana Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Serdar Aydemir ise emek ve düşüncelerine verdikleri değerden dolayı toplantıyı düzenleyen Kaymakam Akbulak'a teşekkür etti.

Toplantıya Belediye Başkan Vekili Kazım Başar, İlçe Emniyet Amiri Ferhat Gül, Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Erdal Aksu, Sahil Güvenlik Astsubay Mutlu Narin ve Turgut Berk ile balıkçılar katıldı.
Haber Yayın Tarihi : 25.04.2019 05:00 Kaynak: AAElektrik arızasına giden personel, yılan sürüsüyle karşılaşınca şoka girdi Rusya basını yazdı: Su-35S tipi savaş uçakları Kırım'a yerleştirilecek Saadet Partisi İstanbul Adayı Gökçınar'dan TRT'ye çağrı: Programınızda canlı yayına katılmak isterim