ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacak - Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacak

10.11.2020 03:43

ABD'de 3 Kasım'da yapılan seçimlerin yankıları hala sürerken, son verilere göre Joe Biden yeni başkan seçildi. Trump'ın seçimlerde yolsuzluk olduğu iddiaları üzerine harekete geçen Adalet Bakanı Bill Barr bakanlığındaki yetkililere, 2020 seçimlerinde oylarda yolsuzluk olduğuna dair "sağlam dayanağı olan iddiaları" soruşturma yetkisi verdi.

ABD tarihine geçen 3 Kasım başkanlık seçimleriyle ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Demokratların adayı Joe Biden elde etmesi gereken 270 delegeye ulaşırken, son verilere göre ABD'nin yeni başkanı oldu.

TRUMP, GERİYE DÜŞÜNCE YOLSUZLUK İDDİALARINI ORTAYA ATTI

Oy sayımına başlanmasından kısa bir süre sonra konuşma yapan Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump seçimleri kazanan taraf olduklarını söyledi. Bu açıklamanın ardından geriye düşmeye başlayan Trump, Biden'ın kendisine yaklaşmasıyla birlikte seçimlerde yolsuzluk olduğu iddialarını bir temele dayandırmadan ortaya attı.

Bu iddiaların ardından yüksek mahkemeye gideceklerini söyleyen Trump, bazı bölgelerde mahkemeye başvurdu. Yaşanan gelişmenin ardından gözlerin çevrildi. ABD Adalet Bakanı Bill Barr konuyla ilgili açıklamada bulundu.

ADALET BAKANI BİLDİRİ YAYIMLANDI

ABD basının haberlerine göre Barr, Adalet Bakanlığındaki yetkililerin 3 Kasım Salı günü yapılan seçimlerde yolsuzluk yapıldığına dair sağlam dayanağı olan iddiaları soruşturmaları için bildiri yayımladı.

"GÜVENİLİR SUÇLAMALARA YÖNELİK SORUŞTURMA AÇILABİLİR"

Barr, bildiride, "Bir eyalette seçimin sonucunu etkileme potansiyeli olan güvenilir usulsüzlük suçlamalarına yönelik soruşturma açılabilir." ifadesini kullandı.

ÇEŞİTLİ DAVALAR AÇILDI

ABD'de geçen hafta yapılan seçimlerden Demokrat aday Joe Biden galibiyetle çıkmış ancak Başkan Donald Trump özellikle Pennsylvania, Nevada, Georgia ve Wisconsin gibi eyaletlerde postayla oy kullanmada yolsuzluklar olduğu gerekçesiyle çeşitli davalar açmıştı.

ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacak

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacak - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)
  • hakan: seçimi kaybedip masada çalmaya çalışmak denir buna. gördük örneklerini ama sonucu yaramıyor. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Bush'un cenazesinde uyuduğu görüntülerle hatırlanan Bill Clinton, Biden'ın yemin töreninde de uyuyakaldı Jill Biden, başkanlık tarihinin ilk profesör unvanlı First Lady'si oldu "Bir şekilde geri döneceğim" diyen Donald Trump bundan sonra ne yapacak? İşte kulislerde konuşulan senaryolar Rusya'nın 50 bin tonluk ek domates kotası üreticiyi sevindirdi Başkanlık hesabını kullanmaya başlayan Joe Biden, ünlülerden sadece Chrissy Teigen'i takip etmeye başladı Harp ve vazife malullerinin ek ödemeleri yarın yapılacak Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada