ABD, Afganistan'daki asker sayısını 2 bin civarında azalttı - Son Dakika

ABD, Afganistan'daki asker sayısını 2 bin civarında azalttı

22.10.2019 09:03

ABD'li Orgeneral Miller, "Kamuoyunca çok bilinmeyebilir ancak optimizasyon sürecinin bir parçası olarak buradaki askeri gücümüzü 2 bin civarında azalttık." dedi.

ABD'nin Afganistan'daki Kararlı Destek Misyonu Komutanı Orgeneral Austin Scott Miller, yeni karar alarak Afganistan'daki asker sayısını 2 bin civarında azalttıklarını açıkladı.

AMERİKA AFGANİSTAN'DAKİ BİRLİKLERİNİ AZALTIYOR

ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile birlikte Afganistan'ın başkenti Kabil'de düzenlediği ortak basın toplantısında Orgeneral Miller, "Kamuoyunca çok bilinmeyebilir ancak optimizasyon sürecinin bir parçası olarak buradaki askeri gücümüzü 2 bin civarında azalttık." dedi.

AFGANİSTAN'DA KAÇ ABD ASKERİ VAR?

Konuyla ilgili daha sonra açıklama yapan ABD'nin Afganistan Kuvvetleri Sözcüsü Albay Sonny Leggett, geçen yıl ABD'nin ülkedeki asker sayısının 15 bin ve şu an itibariyle 13 bin civarında olduğunu belirtti.

Çekilen kuvvetlerin çoğunlukla Kabil'deki karargahtan olduğuna dikkati çeken Albay Leggett, bu durumun Afganistan'dan çekilmeyle ilgili değil, genel bir ayarlamanın parçası olduğunu vurguladı.

ABD, Afganistan'daki asker sayısını 2 bin civarında azalttı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD, Afganistan'daki asker sayısını 2 bin civarında azalttı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Korona sırasını protesto etmek için soyunduğu iddia edilen adamın psikolojik rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı MEB'den uzaktan eğitim genelgesi: 4 Ocak'tan sonra sınavlar yüz yüze yapılacak Koronavirüsü dize getiren Avustralya'da 52 bin kişi rugby maçını tribünden takip etti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Yasaklara geri dönmek zorunda kalabiliriz, bıçak kemiğe dayandı Merkez Bankası'nın faiz kararına Davutoğlu'ndan dikkat çeken yorum: Akıl dışı politikaların sonucudur Silahlı kavgada gözünü kaybeden genç şarkıcı dehşet anlarını anlattı: Saatlerce acı çektim Kılıçdaroğlu ve Çakıcı arasındaki atışmaya Babacan da dahil oldu Papa'nın hesabından Brezilyalı modelin bikinili fotoğrafı beğenilmişti! Vatikan "olamaz" diyerek Instagram'dan açıklama istedi