Son Dakika Haberleri: ABD Ankara Büyükelçisi: Bass Değerine Çok Layık Bir Halef

ABD Ankara Büyükelçisi: Bass Değerine Çok Layık Bir Halef

5 yıl önce

ABD Ankara Büyükelçisi Ricciardone, ABD Başkanı Obama tarafından onun yerine aday olarak gösterilen Bass için, "Değerine çok layık bir halef." dedi.

ABD Ankara Büyükelçisi: Bass Değerine Çok Layık Bir Halef, System.String[]
Görev süresi gelecek ay sona erecek olan ABD Ankara Büyükleçisi Francis J. Ricciardone, ABD Başkanı Obama tarafından onun yerine aday olarak gösterilen John R. Bass için, "değerine çok layık bir halef" dedi. Bass'ın bölgede görev yapmış en kıdemli Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden biri olduğunu kaydeden Ricciardone, Bass'ı "Dışişleri Bakanı John Kerry'nin sağ kolu" olarak niteledi.

Gelecek ay görev süresi bitecek olan ABD Büyükelçisi Francis J.Ricciardone, ABD Başkanı Obama tarafından yerine aday gösterilen ABD Dışişleri Bakanlığı bakan özel kalemi John R. Bass ile ilgili Amerika'nın Sesine konuştu. Bass için "değerine çok layık bir halef" diyen Ricciardone, Bass'ın "hem meslektaşı, hem de dostu" olduğunu söyleyerek "kendisinin bölgede büyükelçilik yapmış en kıdemli Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden biri olduğunu" belirtti.

Bass "Dışişleri Bakanı Kerry'nin sağ kolu" ifadesini kullanan Ricciardone, " Beyaz Saray'ı, kurumlar arası işleyişi biliyor. Umarım Senato çok hızlı bir şekilde kendisini onaylar" diye konuştu.

-RICCIARDONE ATLANTIC COUNCIL'E GEÇİYOR-

Bass'ın görevi devralmasından sonra Ricciardone'nin Atlantic Council'in, Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri'ye adanan Ortadoğu Merkezi'nin direktörlüğü görevine getirileceği ifade ediliyor.Eski Kedicik, Adnan Oktar'ın Cinsel Hayatını Anlattı: Çok Fazla Olmak İstiyor Ama Olamıyor Ünlü Oyuncu Fahriye Evcen Güzelliğiyle Büyüledi

10 Yaşındaki Çocuğu İstismar Eden Muavin: Elbisesini Taytına Soktum, Yanlış Anladı