Son Dakika Haberleri: ABD Ankara Büyükelçisi: Bass Değerine Çok Layık Bir Halef

ABD Ankara Büyükelçisi: Bass Değerine Çok Layık Bir Halef

4 yıl önce

ABD Ankara Büyükelçisi Ricciardone, ABD Başkanı Obama tarafından onun yerine aday olarak gösterilen Bass için, "Değerine çok layık bir halef." dedi.

ABD Ankara Büyükelçisi: Bass Değerine Çok Layık Bir Halef, System.String[]
Görev süresi gelecek ay sona erecek olan  ABD Ankara Büyükleçisi  Francis J. Ricciardone,  ABD Başkanı  Obama tarafından onun yerine aday olarak gösterilen John R. Bass için, "değerine çok layık bir halef" dedi. Bass'ın bölgede görev yapmış en kıdemli  Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden biri olduğunu kaydeden  Ricciardone, Bass'ı "Dışişleri Bakanı  John Kerry'nin sağ kolu" olarak niteledi.

Gelecek ay görev süresi bitecek olan  ABD Büyükelçisi Francis J.Ricciardone,  ABD Başkanı  Obama tarafından yerine aday gösterilen  ABD  Dışişleri Bakanlığı bakan özel kalemi John R. Bass ile ilgili  Amerika'nın Sesine konuştu. Bass için "değerine çok layık bir halef" diyen  Ricciardone, Bass'ın "hem meslektaşı, hem de dostu" olduğunu söyleyerek "kendisinin bölgede büyükelçilik yapmış en kıdemli  Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden biri olduğunu" belirtti.

Bass "Dışişleri Bakanı Kerry'nin sağ kolu" ifadesini kullanan  Ricciardone, "Beyaz Saray'ı, kurumlar arası işleyişi biliyor. Umarım Senato çok hızlı bir şekilde kendisini onaylar" diye konuştu.

-RICCIARDONE ATLANTIC COUNCIL'E GEÇİYOR-

Bass'ın görevi devralmasından sonra  Ricciardone'nin Atlantic Council'in,  Lübnan eski Başbakanı  Refik Hariri'ye adanan Ortadoğu Merkezi'nin direktörlüğü görevine getirileceği ifade ediliyor.

Pizzacıda Cinsel İlişkiye Giren Çifte, Mahkemeden Sokağa Çıkma Yasağı Geldi RTÜK'ten Gazeteci Küçükkaya'nın Haberi Nedeniyle Fox TV'ye Ceza
Gürsel Tekin Canlı Yayında Açıkladı: CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu