ABD Başkan'ı Joe Biden'ın acıklı hayat hikayesi herkesi derinden etkiledi - Son Dakika

ABD Başkan'ı Joe Biden'ın acıklı hayat hikayesi herkesi derinden etkiledi

23.01.2021 14:24

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden, siyasi kariyeri dışında yaşadığı acı dolu hayatıyla da gündeme geldi. 2015 yılında büyük oğlu Beau Biden'ı beyin kanseri nedeniyle kaybeden Joe Biden'ın, ilk eşi Neilla Hunter'ı ve 1 yaşındaki kızı Amy'i trafik kazasında kaybettiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde ettiği yemin sonrası ABD'nin 46'ncı başkanı olan Biden'ın yaşadıkları, birçok insanı derinden etkiledi. Henüz 31 yaşındayken 1972 yılında ABD senatosuna seçilen Biden'ın, aynı yıl 18 Aralık'ta eşi Neilla Hunter'ı ve bir yaşındaki kızları Amy'i trafik kazası sonucu kaybetmesi yeniden gündem oldu. 3 çocuğu olan Bıden'ın kazada oğlu Beau'nun bacak kemiklerinde Hunter'ın ise kafa kemiğinde çatlaklar meydana geldi. Tanrı'nın kendisine korkunç bir oyun oynadığını ve odaklanmakta güçlük çektiğini düşünen Biden, çocuklarına bakabilmek için işinden istifa etmeyi bile düşünmüş.

YENİ EŞİYLE BALAYINA ÇOCUKLARINI DA GÖTÜRMÜŞ

Yaşadığı acı günlere rağmen işi ve özel hayatına verdiği önemden dolayı birçok insan tarafından 'Başkan olacak istisnai bir adam' olarak değerlendirilen Biden, ilk eşini kaybettikten kısa bir süre sonra Jill ile tanışmış ve evlenmiş. Yeni eşi ile yaptıkları balayına ilk eşinden olan ve hayatta kalan iki çocuğunu da götüren Biden, yakın çevresine Jill'in hayatına girmesinin; ölmüş eski eşinin ve kızının, yaralanmış iki oğlunun üzüntüsünü bir nebze dindirdiğini söyledi.

ABD Başkan'ı Joe Biden'ın acıklı hayat hikayesi herkesi derinden etkiledi

6 YIL ÖNCE OĞLUNU KAYBETTİ

Evlendikten yıllar sonra da talihsiz olaylar yaşamaya devam eden Joe Biden, 2015 yılında büyük oğlu Beau'yu da beyin kanseri nedeniyle kaybetti.

ABD Başkan'ı Joe Biden'ın acıklı hayat hikayesi herkesi derinden etkiledi
ABD Başkan'ı Joe Biden'ın acıklı hayat hikayesi herkesi derinden etkiledi

Son Dakika Güncel ABD Başkan'ı Joe Biden'ın acıklı hayat hikayesi herkesi derinden etkiledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

BAYKAR CEO'su Bayraktar: Rus elektronik harp sistemleri, TB-2'leri 1 saat bile durduramadı Dev maçta Fenerbahçe Pelkas'la güldü! Sarı-lacivertliler deplasmanda Trabzonspor'u 1-0 mağlup etti Ankara'da korkunç manzara: Molozların arasından 20 ölü köpek çıkarıldı Son Dakika: Türkiye'de 28 Şubat günü koronavirüs nedeniyle 66 kişi vefat etti, 8 bin 424 yeni vaka tespit edildi Berrak Tüzünataç ile Uraz Kaygılaroğlu aşk yaşadıkları iddiasıyla gündeme geldi Son Dakika: CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar partisinden istifa etti İbrahim Tatlıses sevgilisi Gülçin Karakaya ile evlilik kararı aldı Maltepe Belediyesi işçilerle anlaştı, net ücret 4 bin 700 lira oldu