ABD Başkanı Biden'dan benzin fiyatlarına ilişkin çarpıcı açıklama: Kasırgayı bahane olarak kullanmayın - Son Dakika

ABD Başkanı Biden'dan benzin fiyatlarına ilişkin çarpıcı açıklama: Kasırgayı bahane olarak kullanmayın

28.09.2022 19:41

2,5 milyon kişi tahliye emri verildiği kasırganın benzin fiyatlarını yükseltmek için bahane edildiğini belirten ABD Başkanı Joe Biden, "Bana bu uyarıyı bir daha yaptırmayın ve bu kasırgayı benzin fiyatlarını artırmak için bahane olarak kullanmayın. Benzin fiyatları göreceli olarak düşük seyrediyor ve daha da düşmeye devam etmeli" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden, Florida'ya yaklaşan ve büyük yıkıma yol açmasından endişe edilen Ian Kasırgası'nın benzin fiyatlarını arttırmak için bahane olarak kullanılmaması konusunda petrol şirketlerine uyarıda bulundu. Biden, Washington DC'de düzenlenen Açlık, Beslenme ve Sağlık Konferansı'nda bir konuşma yaptı. Konuşmasında Florida kıyılarını bugün ya da yarın vurması beklenen ve büyük yıkıma yol açacağından endişe edilen Ian Kasırgası konusunda değerlendirmelerde bulunan Biden, yerel yetkililer ile görüşmeler yaptığını ve federal hükümetin elinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

"BANA BU UYARIYI BİR DAHA YAPTIRMAYIN"

Biden, halka da uyarılara kulak kabartmaları ve uyarı verilen bölgeleri tahliye etmeleri çağrısında bulundu. "Bugün akaryakıt ve benzin endüstrisine bir uyarıda bulunmak istiyorum" diyen Biden, şu ifadeleri kullandı: "Bana bu uyarıyı bir daha yaptırmayın ve bu kasırgayı benzin fiyatlarını artırmak için bahane olarak kullanmayın. Benzin fiyatları göreceli olarak düşük seyrediyor ve daha da düşmeye devam etmeli. Uzmanlarım kasırganın ABD'nin petrol üretiminin sadece yüzde 2'sini etkileyeceğini ve bunun çok kısa süreliğine olacağını söyledi. Bu geçici fırtına, petrol sektörünü etkilemesi için, fiyatların şişirilmesi için bahane olarak kullanılamaz. Yetkililerimden benzin fiyatlarının şişirilip şişirilmediğini denetlemelerini isteyeceğim."

"8 MİLYAR DOLAR TAAHÜT ALDIK"

Biden, açlık konusunun da dünyanın en büyük sorunlarından biri olduğunu ve Rusya- Ukrayna savaşının küresel gıda krizini körüklediğini belirtti. 2030'a kadar açlığın bitirilmesi ve beslenme kaynaklı hastalıkların azaltılmasını hedeflediklerini belirten Biden, "Bugün bu hedeflerimize ulaşmak için 100 farklı kuruluştan 8 milyar dolar taahhüt aldığımızı duyurmak isteriz" diye konuştu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Rusya ile tutuklu takasında serbest kalan basketbolcu Griner ABD'ye ulaştı Rusya ile tutuklu takasında serbest kalan basketbolcu Griner ABD'ye ulaştı ABD'de ilk kadın Hazine Bakanı imzalı yeni dolarlar basılmaya başlandı ABD'de ilk kadın Hazine Bakanı imzalı yeni dolarlar basılmaya başlandı Türkiye, enerji kaynak ve güzergah çeşitliliğinde 'model' oluşturuyor Türkiye, enerji kaynak ve güzergah çeşitliliğinde 'model' oluşturuyor

Son Dakika Güncel ABD Başkanı Biden'dan benzin fiyatlarına ilişkin çarpıcı açıklama: Kasırgayı bahane olarak kullanmayın - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement