"Koronayı yendim" diyen Trump'ın katıldığı canlı yayında elindeki bant dikkat çekti - Son Dakika

"Koronayı yendim" diyen Trump'ın katıldığı canlı yayında elindeki bant dikkat çekti

16.10.2020 12:09

Koronavirüse yakalanarak dünya gündeminin ilk sırasına yerleşen ABD Başkanı Donald Trump'ın katıldığı canlı yayında gündem ve yaklaşan seçimlerle ilgili konuştuğu sırada elinin üzerindeki yara bandı detayı iyileşip iyileşmediği ile ilgili kafalarda soru işareti bıraktı.

ABD Başkanı Donald Trump, salgının başından beri koronavirüsü ciddiye almamakla, maske takmamakla eleştirilmişti. Başkan, sosyal mesafe kurallarına uymadığı kalabalık mitinglere ve toplantılara katıldıktan sonra hem kendisi hem de Beyaz Saray'daki birçok kişinin koronavirüse yakalanmasıyla dünyayı şoke etmişti. Trump'ın iyileştiğini söylemesine rağmen elinde neden sürekli bant olduğu ve neden damar yoluyla ilaç ya da serum benzeri ilaçlar aldığı tartışma yaratmaya devam ediyor.

3 Kasım'daki başkanlık seçimlerine sayılı günler kala Miami'deki Perez Sanat Müzesi'nden yapılan NBC canlı yayınında izleyicilerin ve sunucu Savannah Guthrie'nin sorularını yanıtladı.

"TEST YAPTIRIP YAPTIRMADIĞIMI HATIRLAMIYORUM"

Trump akşamki canlı yayında, Demokrat rakibi Joe Biden ile 29 Eylül'de yaptığı canlı yayın tartışmasından kısa süre sonra Kovid-19'a yakalanmasıyla akla gelen, "Trump, canlı yayına çıkmadan virüs testi yaptırmadı mı?" sorusunu da yanıtladı. Doktorlarının kendini düzenli kontrol ettiğini vurgulayan Trump, "O canlı yayından önce test yaptırmış da olabilirim, yaptırmamış da. Şu anda hatırlamıyorum." dedi.

ABD Başkanı Trump canlı yayına katıldı, elinin üzerindeki detay tartışma yarattı

Sunucu Guthrie ile Trump arasında zaman zaman yaşanan gerginlik programa damga vurdu. Kovid-19 hastalık sürecini anlatan Trump, "İlk zamanlar biraz ateşim vardı. Sanırım ciğerlerim de enfekte olmuştu. Doktorlar riske atmak istemedi ve hastaneye gittik. Burada bana antikor kokteyli verdiler. Kısa sürede kendimi iyi hissettim." diye konuştu.

"MASKE TAKAN KİŞİLER DE HASTALIĞA YAKALANIYOR"

Trump, maske takmadığı için getirilen eleştirilere de "Maske takan kişiler de hastalığa yakalanıyor." yanıtını verdi. Sunucu Guthrie'nin "Sürü bağışıklığını bir strateji olarak destekliyor musunuz?" sorusu üzerine ise Trump, "Çare, sorunun kendisinden daha kötü olmamalı. Bizim izlediğimiz yol doğruydu." yorumunu yaptı.

ABD Başkanı Trump canlı yayına katıldı, elinin üzerindeki detay tartışma yarattı

"HER ZAMAN BEYAZ IRKÇILIĞI KINADIM"

Biden ile 29 Eylül'deki tartışmada beyaz ırkçılığı doğrudan kınamadığı için eleştirilen Trump, "Her zaman beyaz ırkçılığı kınadım, yine kınıyorum. Bunun yanında Antifa'yı da kınıyorum." diye konuştu. Trump, aşırı sağcı komplo teorileri hareketi QAnon'u kınayıp kınamayacağının sorulması üzerine de "Ben bu grup hakkında hiçbir şey bilmiyorum." dedi.

"HİÇBİR ŞEYE GEREK YOK ÇÜNKÜ SEÇİMLERİ BEN KAZANACAĞIM"

Biden'ın başkanlık seçimlerini kazanması durumunda "barışçıl bir geçiş süreci" sağlayıp sağlamayacağına ilişkin Trump, "Adil bir seçim istiyorum. Barışçıl geçiş sürecine gelince kesinlikle bunu da istiyorum ancak buna gerek duyacağımızı sanmıyorum çünkü seçimleri ben kazanacağım." dedi.

ABD Başkanı Trump canlı yayına katıldı, elinin üzerindeki detay tartışma yarattı

Trump'ın, El Kaide elebaşı Usame Bin Ladin'in ölümüyle ilgili bir paylaşımı retweet etmesine ilişkin, "Ben sadece retweet ettim. Kararı insanlar versin." demesi üzerine Guthrie, "İşte bunu anlamıyorum. Siz başkansınız. Herhangi birinin istediğini retweet edebilecek amcası değilsiniz." tepkisini gösterdi.

Guthrie'nin "Kovid-19 teşvik paketiyle ilgili duruşunuzu sürekli değiştiriyorsunuz?" sözleri üzerine Trump, "Hayatınızda hiç müzakere kelimesini duydunuz mu? Şu anda müzakereler yapıyoruz." diye konuştu.

ABD Başkanı Trump canlı yayına katıldı, elinin üzerindeki detay tartışma yarattı

"VERGİ KAYITLARIMI YAYINLAMAKTAN MUTLULUK DUYARIM"

Trump, vergi kayıtlarının basına sızmasıyla ilgili olarak da "New York Times muhabirleri vergi kayıtlarımı ele geçirmişse bu kişiler hapsi boylamalı." dedi. Ayrıca Trump, "Vergi kayıtlarımı yayımlamaktan mutluluk duyarım." ifadesini kullandı.

Yüksek Mahkeme Yargıcı Amy Barrett'in, seçim sonuçlarının Yüksek Mahkemeye taşınması durumunda kendisini desteklemesini bekleyip beklemediğine ilişkin ise Trump, "Bu, tamamen Barrett'ın kendi kararı. Bunu ne Barrett ile ne de başka bir Yüksek Mahkeme yargıcıyla görüşmedim." dedi.

 Koronayı yendim diyen Trump'ın katıldığı canlı yayında elindeki bant dikkat çekti
 Koronayı yendim diyen Trump'ın katıldığı canlı yayında elindeki bant dikkat çekti
 Koronayı yendim diyen Trump'ın katıldığı canlı yayında elindeki bant dikkat çekti
 Koronayı yendim diyen Trump'ın katıldığı canlı yayında elindeki bant dikkat çekti

Son Dakika Dünya 'Koronayı yendim' diyen Trump'ın katıldığı canlı yayında elindeki bant dikkat çekti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (3)
  • BİLİNEN: KANI SULANDIRMAK İÇİN ELDEKİ DAMARDAN SERUM VERİYORLAR DEMEKKİ YUKARDA DAMAR BULAMADILAR BOL BOL SU İÇİN SUYA AZICIK SİRKE VEYA LİMON EKLEYİN KAN AKICILIĞI YÜKSELİR EN AZINDAN PIHTI YAPMASINA KARŞI BİTKİSEL ÖNLEM OLMUŞ OLUR OYUM ERDOĞANA HAİNLER ÇATLASIN Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret