ABD'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika'da 10 ev, Türkiye'de 9 şube - Son Dakika
Hukuk

ABD'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika'da 10 ev, Türkiye'de 9 şube

Mal varlığıyla gündeme gelen fenomen Eylül Öztürk'ün 5 milyon dolar ile ABD'ye kaçtığı hatta 11 ev aldığı ileri sürüldü. Hakkındaki iddialara cevap veren Öztürk, 10 tane evi de yıllar içinde aldıklarını söyledi. Öztürk aynı zamanda kendilerine ait bir güzellik merkezi olmadığını ancak 9 tane franchise güzellik şubesi olduğunu belirtti.

22.11.2023 15:28  Güncelleme: 16:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Engin- Dilan Polat ve Nihal- Bahar Candan'ın kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmasının ardından gözler fenomenlere çevrilmişti. Fenomen Eylül Öztürk'ün de 5 milyon dolar ile Amerika'ya kaçtığı ve orada 11 ev aldığı iddia edildi. Şirketleri ve satın aldığı evlerin tüm belgelerini gazeteci Murat Ağırel'e gönderdiğini belirten Öztürk, ülkeden kaçmadığını ancak Amerika'dan 10 ev aldıkları iddiasının doğru olduğunu söyledi.

"AMERİKA'DA 10 DAİRESİ VAR"

Katıldığı yayında Eylül Öztürk'ün mal varlığıyla ilgili belgeleri gösteren Ağırel, "Eylül Öztürk'ün Amerika'da 10 dairesi var. 190 bin dolar ile 390 bin dolar arası. Evler de kirada. 1825 dolar ile 3 bin dolar arasında kira alıyor. Bu evleri nasıl aldıklarını sorduğumda da bu evler alınırken doların bu kadar yüksek olmadığını ve Türkiye'deki fiyatlarla eş değer olduğunu söyledi. Burada yatırım yapmak yerine orada yapmış. Burada ve Avrupa'da şirketi var. Şirketlere ait vergi belgelerini istedim tereddüt etmeden gönderdiler. Ülkeden kaçtınız mı diye sorduğumda 'Ne kaçması Murat Bey, çocuklarımın eğitimi için ve şirketim Almanya'da. Ben gidip geliyorum, neyden kaçacağım' dedi. Bunların artık son bulmasını istiyorlar. 'Denetlesinler ve bu tufan bitsin' diyorlar" dedi.

ABD'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika'da 10 ev, Türkiye'de 9 şube

EYLÜL ÖZTÜRK: AMERİKA'DA OTURDUĞUMUZ EV KİRA

3,6 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından bir açıklama videosu yayınlayan Eylül Öztürk, şu ifadeleri kullandı: "Hiçbir gazeteci, hiçbir televizyon programı bu haberleri yapmadan önce herhangi bir belge ve evrak rica etmedi. Dün akşam sayın Murat Ağırel tarafıma ulaştı. Bizi yayına taşımadan önce sormak istediği konular olduğunu dile getirdi. Sormak istediği konularla ilgili evrak, belge olup olmadığını sordu. Kendisiyle görüşme gerçekleştirdik. Ufak bir yanlış anlaşılma olmuş onu düzeltmek isterim. Şu anda oturduğumuz ev kira. Kira kontratını Murat Bey'e ilettik."

"TÜM KÜÇÜK EVLERİ SATSAK ŞU AN ALDIĞIMIZ GİBİ BÜYÜK EV ALABİLİRİZ"

"Amerika'daki aidatlar ev sahiplerine aittir. Evlerimizin tamamının kirasının toplamı, aidatlar ve vergiler çıkarılınca şu an oturduğumuz evin kirasını karşılıyor. Aidat rakamlarını listede görebilirsiniz. Yani söylenildiği gibi her bir evin milyonlarca dolar etmediğini ve aldığımız tüm küçük evleri satsak sadece şu an aldığımız gibi büyük bir ev alabileceğimizi belirttik. Amerika'da yasalara göre herkesin ne zaman, ne kadara ev aldığı görülebiliyor. Resmi kaynakları kendisine ilettik. Amerika'da belirtilen şekilde usulsüzlükler yapmanın mümkün olmadığını belirttik."

ABD'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika'da 10 ev, Türkiye'de 9 şube

"KENDİ ADIMIZA GÜZELLİK MERKEZİMİZ YOK, 9 FRANCHISE ŞUBESİ VAR"

"Sosyal medyadaki iş hayatıma söylenildiği gibi 2 - 3 yıl önce değil 2014 yılında yani neredeyse 10 sene önce başladığımı, şahıs şirketinde başladığımı, daha sonra medya ve sosyal medya platformlarında birçok projede çalıştığımı belirttim. Evlerimizi ne şekilde ve hangi parayla aldığımızın izahının yanı sıra, sahip olduğumuz şirketlerin sayfalar dolusu KDV beyannamelerini en detaylı şekilde ilettik. Ayrıca sadece Türkiye'deki değil, Avrupa ve Amerika'daki şirketlerimizin de detaylarını evraklarla belirttik. Biz sürekli denetlenen uluslararası bir işletmeyiz. Kendi adımıza güzellik merkezlerimizin olmadığını toplamda 9 adet franchise şube ile yolumuza devam ettiğimizi belirttik."

ABD'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika'da 10 ev, Türkiye'de 9 şube
ABD'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika'da 10 ev, Türkiye'de 9 şube
ABD'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika'da 10 ev, Türkiye'de 9 şube
ABD\'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika\'da 10 ev, Türkiye\'de 9 şube

Son Dakika Hukuk ABD'de 11 evi olduğu söylenen Eylül Öztürk, mal varlığını sıraladı! Amerika'da 10 ev, Türkiye'de 9 şube - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • DEM Partili vekil TBMM'de Kürtçe konuştu, ortalık karıştı
  21:32 DEM Partili vekil TBMM'de Kürtçe konuştu, ortalık karıştı

  DEM Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın, 21 Şubat Anadil Günü'nde TBMM Genel Kurulu'nda Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı. TBMM Başkanvekili Celal Adan, Anayasa gereği konuşmanın Türkçe yapılması gerektiğini söylerken DEM Parti milletvekilleri oturdukları sıralara vurarak tepki gösterdi.

 • TFF, Süper Kupa finali nedeniyle fikstürü kaydırdı
  21:29 TFF, Süper Kupa finali nedeniyle fikstürü kaydırdı

  Süper Kupa finalinin Şanlıurfa'da 7 Nisan'da oynanacak olması nedeniyle Süper Lig'te fikstür 1 hafta kaydırıldı. 32. hafta fikstürünün ileri bir tarihte oynanacağı açıklanırken, ligin bitiş tarihi de değişti. Bu kararla birlikte lig 26 Mayıs'ta bitecek.

 • CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı
  21:12 CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği isimler arasında yer alıyor. Yavaş, kendi adını taşıyan resmi sitesinde mal varlığını açıkladı. Ayrıca, seçim harcamalarının CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından karşılandığını belirterek diğer belediye başkan adaylarının da mal beyanlarını açıklaması gerektiğini vurguladı.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.


Advertisement