ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri - Son Dakika

ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri

29.10.2015 06:59
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri, System.String[]

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayları ücüncü kez televizyon açık oturumunda kozlarını paylaştı.

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayları ücüncü kez televizyon açık oturumunda kozlarını paylaştı.

Cumhuriyetçi Parti'nin 10 aday adayı John Kasich, Mike Huckabee, Jeb Bush, Marco Rubio, Donald Trump, Ben Carson, Carly Fiorina, Ted Cruz, Chris Christie ve Rand Paul, CNBC tarafından düzenlenen açık oturumda Colorado Üniversitesinde bir araya geldi.

İki saat süren üçüncü oturumda adaylar göçmenlik ve ekonomiyle alakalı konular üzerine görüşlerini paylaştı.

Adaylara ilk olarak "en büyük zafiyetiniz nedir?" sorusu yöneltilirken, lafını esirgemeyen üslubuyla halkın belli bölümünün desteğini alan emlak zengini Trump, soruyu "En büyük zaafım insanlara güvenmemdi fakat ihaneti affetmem" diye yanıtladı. Tartışmadaki tek kadın aday Fiorina da "Geçen programda yeterince gülümsemediğimi söylediler" ifadesini kullandı. Diğer birçok adayın ise sorulan soruya doğrudan cevap vermek yerine farklı konular hakkında konuştuğu görüldü.

Moderatörlerin bazı soruları adaylardan tepki gördü. Bir moderatörün Trump'a yönelttiği soruda, Trump'ın politikalarını "bir seçim kampanyasının güldürü kitabı versiyonu" olarak nitelemesine sert tepki gösteren Ted Cruz, "Şu an bu programı seyredenler moderatörlerin Cumhuriyetçi bir adaya oy vermeyeceğini biliyor. Bu oturumda sorulan sorular Amerikan halkının neden medyaya güvenmediğini göstermektedir" diye çıkıştı.

Özellikle sosyal medyada yapılan yorumlara göre, üçüncü tartışmada Ted Cruz ve Marco Rubio, diğer adaylara göre daha başarılı bir performans sergiledi.

Programın sonunda Demokratların güçlü aday adayı Hillary Clinton'ın twitter hesabından, "Cumhuriyetçilerin bu akşamki tartışması çok net bir şekilde göstermektedir ki, Cumhuriyetçileri Beyaz Saray'da görme lüksümüz yok" yorumunu paylaşması dikkati çekti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri - Son Dakika


Son Dakika

Başakşehirli İrfan Can, Şampiyonlar Ligi'nde hat trick yapan 4. Türk futbolcu oldu Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Son Dakika: Başakşehir, Leipzig'e Sörloth'un son dakika golüyle 4-3 mağlup oldu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor