ABD'de 2016'da Yapılacak Başkanlık Seçimleri - Son Dakika

ABD'de 2016'da Yapılacak Başkanlık Seçimleri

22.07.2015 06:32
ABD'de 2016'da Yapılacak Başkanlık Seçimleri, System.String[]

ABD'de Ohio Valisi John Kasich, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den aday adayı olduğunu duyurdu.

ABD'de Ohio Valisi John Kasich, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den aday adayı olduğunu duyurdu.

John Kasich, Ohio State Üniversitesi'nde yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı programda adaylığını resmen açıkladı.

Kasich, yaklaşık 45 dakikalık konuşmasında ailesine ilişkin anekdotlardan, ABD tarihindeki önemli olaylardan ve ulusal bir yenilenmeden söz etti. Kasich, "Dualarınızı, desteğinizi ve gayretlerinizi istemek için buradayım, çünkü başkanlık yarışına katılmaya karar verdim" diye konuştu.

Valilik görevinden önce Temsilciler Meclisi'nde de Kongre üyesi olarak ülkesine hizmet eden Kasich, 63 yaşında. Kasich, Temsilciler Meclisi Bütçe Başkanı olarak 6 yıl görev yapmıştı.

Cumhuriyetçi Parti içindeki diğer başkan adaylarına göre oldukça zayıf bir isim olarak değerlendirilen Kasich'in, parti içindeki yarışı kazanma ihtimali tanınmıyor.

-Cumhuriyetçi Parti'den adaylığını duyuranların ardı kesilmiyor-

Gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi için John Kasich'in yanı sıra Wisconsin Valisi Scott Walker, New Jersey Valisi Chris Christie, Louisiana Valisi Bobby Jindal, eski Teksas Valisi Rick Perry, eski Florida Valisi Jeb Bush, eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, senatörler Lindsey Graham, Marco Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul, önceki başkanlık yarışında da aday olan eski senatör Rick Santorum, işkadını Carly Fiorina, emlak zengini Donald Trump, yazar Ben Carson ve eski New York Valisi George Pataki de Cumhuriyetçi Parti'den aday adaylıklarını resmen duyurdu.

Böylece partinin aday adayı sayısı 16'ya yükseldi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'de 2016'da Yapılacak Başkanlık Seçimleri - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi Kadıköy galibiyetinin ardından Sergen'den itiraf! Oyuncularıyla yaptığı konuşmayı anlattı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti