ABD'de Joe Biden, Kamala Harris'i başkan yardımcısı adayı olarak seçti - Son Dakika

ABD'de Joe Biden, Kamala Harris'i başkan yardımcısı adayı olarak seçti

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden, Kalifornia Senatörü Kamala Harris'i başkan yardımcısı adayı olarak seçtiğini duyurdu. Böylece Harris, başkan yardımcılığı için yarışan ilk siyahi kadın oldu.

ABD'nin 2020 başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden, başkan yardımcısı adayı olarak Kalifornia Senatörü Kamala Harris'i seçtiğini açıkladı.

Biden, bugün destekçilerine gönderdiği e-postada "Başkan olarak birçok önemli karar veriyorsunuz. Ama ilki, başkan yardımcınızın kim olacağını seçmektir. Donald Trump ve Mike Pence'e karşı verdiğim mücadelede bana en iyi yardım edecek kişinin Kamala Harris olduğuna karar verdim." ifadelerine yer verdi.

KAMALA HARRİS KİMDİR?

2016'da Kaliforniya Başsavcısı ve ondan önce San Francisco Bölge Savcısı olarak görev yapan Harris, ABD Senatosundaki tek siyahi kadın olma özelliğini elinde bulunduruyor. Jamaika ve Hindistan kökenli göçmen bir anne babanın çocuğu olarak Kalifornia'da doğan Kamala Harris, sivil haklar konusundaki hassasiyeti ve hukukçu kimliği ile de biliniyor.

Aynı zamanda 2020 başkanlık adaylığı için demokrat partiden aday olan ve daha sonra Biden lehine çekildiğini açıklayan 55 yaşındaki Harris, Joe Biden'in başkan seçilmesi durumunda ABD'nin ilk kadın, siyahi ve Asya kökenli başkan yardımcısı unvanına sahip olacak.

ABD'de Joe Biden, Kamala Harris'i başkan yardımcısı adayı olarak seçti

Haber Yayın Tarihi: 12.08.2020 00:13 - Kaynak: AA

Son Dakika Dünya ABD'de Joe Biden, Kamala Harris'i başkan yardımcısı adayı olarak seçti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (6)
  • Vatandaş: Amerikanın başkanı kim olursa olsun hepsi aynı kafada bizim dostumuz değil kendi menfaat ve stratejileri doğrultusunda ilişkilerini düzenlerler Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Biri: Zenci başkan da gördük en cok sivilin öldügü dönemdi . Bunlar gizli orgüt üyesi ve trhlikeli tipler . Biden trump tan 10 kat tehlikeli demedi demeyin Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Mehmet Ceyhan uyardı: Koronavirüs riskini azaltan D vitamininin fazlası, kireçlenme nedeni Telif polemiği büyüyor! Şehrazat'tan kendisine "Terbiyesiz" diyen Acun'a yanıt gecikmedi Galatasaray'ın Faslı yıldızı Younes Belhanda, Nice ile anlaştı Babasını baltayla öldürdü, savunmasında "Babanı öldür' diye sesler duydum" dedi Oyuncu Damla Ersubaşı, boşanır boşanmaz imajını değiştirdi RTÜK, Esra Erol'un programındaki yasak aşk olayının ardından ATV'ye idari para cezası verdi Azerbaycan, Ermenistan askerlerinin havaya uçurulduğu anı paylaştı Talihsiz vatandaş, metrelerce yüksekten apartmanın önüne böyle düştü