ABD'de Başkanlık Devir Teslim Törenleri - Son Dakika

ABD'de Başkanlık Devir Teslim Törenleri

21.01.2017 10:27
ABD'de Başkanlık Devir Teslim Törenleri

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump, başkent Washington'da onuruna verilen balolara katıldı.

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump, başkent Washington'da onuruna verilen balolara katıldı.

ABD başkanlarına geleneksel olarak verilen resmi balolarda Donald Trump ve eşi Melania Trump ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve eşi Karen Pence hazır bulundu.

Trump ailesi, akşam saatlerde Washington Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Bağımsızlık ve Özgürlük" balolarının ardından, Ulusal Müze binasına geçerek Silahlı Birlikler Hizmeti Balosuna katıldı.

Donald ve Melania Trump çifti, Frank Sinatra'nın "Benim Yolum" adlı parçası eşliğinde dans etti.

Kongre binasındaki balolar 50 dolar karşılığında halka açık yapıldı ancak Ulusal Müze binasındaki baloya sadece özel davetliler girebildi.

Ülkede 1809 yılında James Madison döneminde başlayan resmi balolara, Woodrow Wilson ve Warren G. Harding gibi başkanlar "gereksiz" gördüğü için katılmamıştı.

Trump'ın avukatı Giuliani, 2020 seçimleriyle ilgili jüri karşısında ifade verdi Trump'ın avukatı Giuliani, 2020 seçimleriyle ilgili jüri karşısında ifade verdi ABD'de ön seçimleri kaybeden Cumhuriyetçi Liz Cheney'den başkan adaylığı iması ABD'de ön seçimleri kaybeden Cumhuriyetçi Liz Cheney'den başkan adaylığı iması Trump'ın eski yardımcısı Pence, FBI'nın Mar-a-Lago baskınını eleştirdi Trump'ın eski yardımcısı Pence, FBI'nın Mar-a-Lago baskınını eleştirdi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'de Başkanlık Devir Teslim Törenleri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement