ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu - Son Dakika

ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu

24.11.2020 16:10

ABD'nin Utah eyaletinde çölün ortasında yere dikilmiş olarak bulunan gizemli blok eyalette merak uyandırdı. Yetkililer, çölde bulunan bloğun Stanley Kubrick'in 1968 yılında yönettiği 2001: A Space Odyssey filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından dikildiğini tahmin ediyor.

ABD'nin Utah eyaletinde çölün ortasında dikili olarak keşfedilen metal blok eyalette paniğe neden oldu. Boyu 3,6 metre olan bloğun helikopter tarafından fark edildiği öğrenildi. Metal bloğu tespit eden helikopter pilotu yaptığı açıklamada "Uçmaya başladığımdan bu zamana kadar karşılaştığım en tuhaf şey" dedi.

UZAY FİLMİNDEKİ BLOKLARA BENZETİLDİ

Yetkililer, çölde bulunan bloğun Stanley Kubrick'in 1968 yılında yönettiği 2001: A Space Odyssey filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından dikildiğini tahmin ediyor. Utah Halk Sağlığı yetkilileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Hangi gezegende olursanız olun, federal olarak yönetilen kamu arazilerine izin almadan yapı veya sanat eserleri kurmak yasa dışıdır" dedi.

ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu
2001: A Space Odyssey filmindeki blok

YETKİLİLER HALKTAN BİLGİ TALEP EDİYOR

Bloğun gizemini çözmek isteyen yetkililer, sosyal medya adreslerinden görüntü ve fotoğraf yayınlayarak halktan bilgi talep ediyor.

ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu
ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Taksicilerden Türkiye'de yeniden hizmete başlayan Uber için karşı hamle Mesut Özil'in İstanbul'a ayak basması Rasim Ozan Kütahyalı'yı çıldırttı 3 hafta önce evlenen şarkıcı Cemre Kemer hamile mi? Suç örgütü lideri, cinayeti üstlenmesi için tehdit ettiği gencin evine 'kan davalısı' yazmış Son dakika! İstanbul'da yeniden başlayan kar ve buzlanma nedeniyle trafik yoğunluğu yüzde 85'i buldu Çıldır Gölü'nde buzun erken çözülmesi bölge halkını tedirgin etti: Bu bir kıyamet alameti Karın keyfini çıkaran ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından peş peşe paylaşım yaptı Survivor 2021'e 4 yeni yarışmacı geliyor! Sergen'in parkur hızı Acun Ilıcalı'nın ağzını açık bıraktı