ABD'de ele geçirilen Türkiye'ye ait 28 tarihi eser tanıtıldı (1) - Son Dakika

ABD'de ele geçirilen Türkiye'ye ait 28 tarihi eser tanıtıldı (1)

25.02.2022 17:04

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin yurt dışına kaçırılan kültür varlıklarının iadesi konusunda son yıllarda büyük bir atılım yaptığını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin yurt dışına kaçırılan kültür varlıklarının iadesi konusunda son yıllarda büyük bir atılım yaptığını söyledi.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nde düzenlenen ABD'de ele geçirilen Türkiye'ye ait 28 tarihi eserin tanıtım toplantısına Bakan Ersoy'un yanı sıra ABD Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü Rahmi Asal katıldı.

YORUMLAR
500
2022 Türkiye'de Yılın Elektrikli Otomobili Finalistleri belli oldu! 2022 Türkiye'de Yılın Elektrikli Otomobili Finalistleri belli oldu! Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Al Sharq Uluslararası Gençlik Konferansı'na katıldı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Al Sharq Uluslararası Gençlik Konferansı'na katıldı Al Sharq Uluslararası Gençlik Konferansı Al Sharq Uluslararası Gençlik Konferansı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'de ele geçirilen Türkiye'ye ait 28 tarihi eser tanıtıldı (1) - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement