Son Dakika Haberleri: ABD'de Emekli Müslüman "Polis Şefi"Ne Havaalanında Gözaltı

ABD'de Emekli Müslüman "Polis Şefi"Ne Havaalanında Gözaltı

7 ay önce

NEW ABD'de Müslüman asıllı Amerikalı emekli Emniyet Müdürü Hasan Aden, New York'taki JFK Uluslararası Havalimanı'nda gözaltına alındı.

ABD'de Emekli Müslüman
NEW  ABD'de Müslüman asıllı Amerikalı emekli Emniyet Müdürü Hasan Aden,  New York'taki JFK Uluslararası Havalimanı'nda gözaltına alındı.

ABD Başkanı  Donald Trump'ın imzaladığı seyahat yasağına ilişkin kararnamelerin federal yargıçlar tarafından askıya alınmasına rağmen  ABD Gümrük ve Sınır Güvenliği görevlilerinin havaalanlarında Müslümanlara yönelik gözaltıları devam ediyor.

Kuzey  Carolina eyaleti Greenville kentinin eski Emniyet Müdürü Aden'in JFK Uluslararası Havalimanı'nda 1,5 saat tutulduğu ve daha sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

"Hareketlerim bir sandalye ile sınırlıydı"

Aden,  Facebook sayfasında yaptığı açıklamada,  Paris'te yaşayan annesinin 80'inci yaş günü kutlamasından döndüğü sırada 13 Mart'ta gözaltına alındığını duyurdu.Gümrük kontrolünden geçerken bir yetkili tarafından durdurulduğunu ve kendisine isminin izleme listesindeki birisinin kullandığı takma adla aynı olduğunun söylendiğini belirten Aden "Eşimle ve ailemle cep telefonuyla iletişim kurmama dahi izin verilmedi. Hareketlerim bir sandalye ile sınırlıydı." ifadelerini kullandı.

Aden ayrıca, "bir zamanlar büyük bir devlet olan  ABD'nin geleceğine artık kuşkuyla baktığını" kaydetti.

Hasan Aden, CNN televizyonuna yaptığı açıklamada ise "Özgürlüklerim kısıtlandı. Gelecek sefer bunun tekrarlanmayacağından ve ülke dışına seyahat ettiğimizde ailemin başına gelmeyeceğinden emin olamıyorum." dedi.

Efsanevi boksör  Muhammed Ali'nin oğlu  Muhammed Ali Jr. da  Florida'nın Fort Lauderdale  Hollywood Havalimanı ile başkent  Washington'daki Reagan Havalimanı'nda farklı tarihlerde birer kez gözaltına alınıp sorgulandıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Hakkari'de Öldürülen PKK'lı Terörist, Eski BDP İlçe Başkanı Çıktı Türkiye'nin Askeri Tatbikatına Barzani'den İlk Yorum: Bizi İlgilendirmiyor!
Yüzde 8 Oy Kaybeden Merkel'den Acı İtiraf: Beklemiyorduk!