ABD'de Kasımda Yapılacak Başkanlık Seçimleri - Son Dakika

ABD'de Kasımda Yapılacak Başkanlık Seçimleri

03.02.2016 18:34
ABD'de Kasımda Yapılacak Başkanlık Seçimleri, System.String[]

WASHINGTON (AA) – ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den aday adayı olarak yarışan Kentucky Senatörü Rand Paul, yarıştan çekildiğini bildirdi.

WASHINGTON (AA) – ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den aday adayı olarak yarışan Kentucky Senatörü Rand Paul, yarıştan çekildiğini bildirdi.

Paul, seçim kampanyasını askıya aldığını yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu.

"Beyaz Saray için yapılan yarışta yer almak büyük bir onurdu" ifadesini kullanan Paul, "özgürlükler için savaşmaya hazır ve istekli olarak başlattığı kampanyasını" bugün başladığı yerde sonlandırdığını kaydetti.

Paul, Iowa'da önceki gün yapılan ön seçimde Cumhuriyetçi Parti'ye kayıtlı seçmenlerin sadece yüzde 4'ünün oyunu alabilmişti.

Çay Partisi hareketine yakınlığıyla da bilinen Paul, partide liberal görüşleriyle tanınıyor.

Paul'un yarıştan çekilmesiyle Cumhuriyetçilerin başkan aday adaylarının sayısı da 10'a düştü.

Iowa'daki ön seçimlerin yapıldığı gece, sonuçların ortaya çıkmasının ardından Arkansas eski valisi Mike Huckabee de yarıştan çekildiğini duyurmuştu.

Iowa'nın ardından ikinci ön seçimler, 9 Şubat'ta New Hampshire eyaletinde yapılacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya ABD'de Kasımda Yapılacak Başkanlık Seçimleri - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ve grip arasındaki farkları gösteren bir görsel paylaştı Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye maç sonu üç gönderme birden Senegalli eski milli futbolcu Papa Bouba Diop hayatını kaybetti Fenerbahçe-Beşiktaş maçının bitiş düdüğüyle protokol tribünü karıştı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı