Son Dakika Haberleri: ABD'de Perakende Satışlar 2018'e Düşüşle Başladı

ABD'de Perakende Satışlar 2018'e Düşüşle Başladı

9 gün önce

ABD'de perakende satışlar, geçen ay yüzde 0,2 artış beklentisine karşın yüzde 0,3 azalarak yaklaşık bir yılın en kötü performansını gösterdi.

ABD'de Perakende Satışlar 2018'e Düşüşle Başladı, System.String[]
 ABD'de perakende satışlar, geçen ay yüzde 0,2 artış beklentisine karşın yüzde 0,3 azalarak yaklaşık bir yılın en kötü performansını gösterdi.


ABD Ticaret Bakanlığı raporuna göre, perakende satışlar, ocakta önceki aya göre yüzde 0,2 artarak 492 milyar dolara geriledi. Son 11 ayın en büyük düşüşünü kaydeden perakende satışlara yönelik artış beklentisi yüzde 0,2 artış yönündeydi.


Beklentilerin altında kalan veriye yönelik aralık verisindeki değişimin yüzde 0,4 artıştan yüzde sıfıra revize edilmesi de dikkati çekti.


ABD'de son 7 yıldır üst üste yılın en iyi ekonomik tahmincisi seçilen High Frequency Economics'in Başekonomisti Jim O'Sullivan, veriye ilişkin değerlendirmesinde, "Perakende satışlar, ciddi derecede değişkenlik gösteren bir veri ve yılın bu döneminde mevsimsellikten arındırmak zor. Buna karşın ocak rakamları, birinci çeyreğin tüketici harcamaları açısından zayıf başladığına işaret ediyor." ifadelerini kullandı.Ünlü Oyuncak Devi Toys "R" Us, Battı! 200'den Fazla Mağazasını Kapatıyor Trump'ın Seçim Ekibinde Fire! Danışmanı, Komplo ve Yalan Beyan Suçlarını Kabul Etti

"Abdullah Gül Adayınız mı Olacak?" Sorusuna Karamollaoğlu'ndan Yanıt Trump, Milyonların Önünde Keliyle Dalga Geçti