ABD'deki protestolara polis memurları da katılmaya başladı - Son Dakika

ABD'deki protestolara polis memurları da katılmaya başladı

ABD'de siyahi bir vatandaşın polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolara polisler de katılarak destek vermeye başladı.

ABD'de siyahi George Floyd'un polis tarafından boğularak öldürülmesinin ardından başlayan ırkçılık ve polis şiddetine karşı protestolar ülke geneline yayılırken, polisler de eylemcilere katıldı. Birçok kentten paylaşılan görüntülerde polisler diz çökerek ve eylemcilerle yürüyerek protestolara destek verdi.

POLİSLER DE DİZ ÇÖKTÜ

ABD'de siyahi George Floyd'un çevredekilerin gözü önünde polis tarafından öldürülmesiyle başlayan protestolar, polis müdahalesi gölgesinde devam ediyor. Ancak bazı kentlerde polisin de protestoculara katılarak onları desteklediği görülüyor. Sosyal medyada paylaşılan birçok görüntüde polisin George Floyd'u ensesine diziyle basarak öldürmesi nedeniyle dizleri üstüne çöken protestoculara polisin de katıldığı görülüyor.

ŞERİF DE EYLEMCİLERLE YÜRÜDÜ

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde ise eylemcilerin 'bizimle yürü' sloganlarına kayıtsız kalmayan bir şerif de'hadi gidelim' diyerek eylemcilere katılıyor.

BİRÇOK KENTTE POLİSLER DE PROTESTOLARA DESTEK VERİYOR

Birçok kentten paylaşılan görüntüler de polislerin eylemcilere katıldığı ve pankartlar açıp sloganlar atarak yürüdüğü görüldü.

Son Dakika

07:24 Ünlü anketçinin çalışmasına göre, Türkiye'deki en büyük sorun ekonomi; çözüm AK Parti 05:09 Çocuklar "İnşaatta cansız beden gördük" deyince mahalleli sokağa döküldü 04:45 Arjantin'de 70 yıl önce bulunan balık fosilinin 70 milyon yıllık olduğu keşfedildi 04:38 Kadıköy'de yolda yürüyen kadına laf atan şahıs, meydan dayağı yedi 00:29 İsrail basınına konuşan FETÖ'cü Enes Kanter'den küstah sözler 23:51 Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Beşiktaş maçı sonrası gözyaşlarını tutamadı 23:13 Altın Kelebek Ödülleri'ne Demet Özdemir'in güzelliği ve şıklığı damga vurdu 22:28 50'den az çalışanı olan tüm iş yerlerinde İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi bulundurmak artık zorunlu hale geldi 19:51 Rus turistler, yaz tatilini Türkiye'de geçirmek istiyor 19:11 Polonya'da eşcinsellerin evlat edinmesi yasaklanıyor 19:09 Efsane dövüşçü Randy Orton, eşiyle duşta çıplak poz verdi 18:55 Gümüşhane'de koronavirüs vakaları artınca Valilik'ten uyarı geldi: Tedbirlere riayet edelim 16:28 Son 3 günde koronavirüs vakalarının en çok arttığı iller arasında olan kentte termometreler 52 dereceyi gösterdi 15:36 Sivas'ta doğal kaynak tuzunun hasadı başladı 14:05 Küçük çocuğun yardım çığlığına koşan genç kadın, sapığı yakalayıp emniyete teslim etti