ABD'de seçim sonrası Trump destekçileri uzun namlulu silahlarla sokağa indi - Son Dakika

ABD'de seçim sonrası Trump destekçileri uzun namlulu silahlarla sokağa indi

09.11.2020 15:48

ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilen seçim sonrası ülkede kaos çıktı. Trump, seçimlerde usulsüzlük olduğunu öne sürerken, destekçileri de sokağa inerek protesto gösterilerinde bulundu. Aralarında silahlı kişilerin de bulunduğu binlerce Trump destekçisi, Biden'ın Beyaz Saray'ı medya aracılığıyla çaldığını iddia etti.

ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinin sonucu koronavirüs nedeniyle posta yoluyla oy kullanılmasından dolayı uzadı. Gelen son verilere göre Demokratların başkan adayı Joe Biden başkan olması için gerekli 270 delegeyi elde ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SOKAĞA İNDİLER

Bu durum ülkede kaosa neden oldu. ABD'nin mevcut başkanı Donald Trump oyların çalındığı yönünde iddialarda bulunurken, birçok eyalette mahkemeye başvuracaklarını söyledi. Trump kampanyasının avukatları bazı eyaletlerde başvurularını yaparken, Trump destekçileri de uzun namlulu silahlarla sokağa indi.

ABD'de seçim sonrası Trump destekçileri uzun namlulu silahlarla sokağa indi

BİDEN BEYAZ SARAY'I ELE GEÇİRMEKLE SUÇLANDI

Dailymail'in haberine göre, aralarında silahlı insanların da bulunduğu binlerce kişi Phoenix şehir merkezinde bayraklarla yürüyüş yaptı ve Joe Biden'ın Beyaz Saray'ı ele geçirmek için medya ile işbirliği yaptığını iddia etti.

ABD'de seçim sonrası Trump destekçileri uzun namlulu silahlarla sokağa indi

GÖSTERİLER HAFTA SONU BOYUNCA DEVAM ETTİ

Çalmayı durdurun gösterileri Michigan, Georgia, Kuzey Dakota ve Pensilvanya'da da gerçekleştirildi. Bu gösterilerin hafta sonu boyunca devam ettiği de aktarıldı.

ABD'de seçim sonrası Trump destekçileri uzun namlulu silahlarla sokağa indi

Meksika'da yayın yapan bir televizyon kanalının muhabiri ise uzun namlulu silahla sokağa inen bir Trump destekçisiyle röportaj yaptı. Bu anlar gösterilerin en dikkat çeken görüntülerinden biri oldu.

"ÖZGÜRLÜK VEYA ÖLÜM"

Göstericiler, "Başkan Trump'ın bu seçimi kazandığını hepimiz biliyoruz!" diyerek sloganlar attı. Öte yandan gösterilerde "Özgürlük veya ölüm" diye de bağırıldı.

ABD'de seçim sonrası Trump destekçileri uzun namlulu silahlarla sokağa indi

Son Dakika Dünya ABD'de seçim sonrası Trump destekçileri uzun namlulu silahlarla sokağa indi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (16)
  • EMEKÇİ: UYDURUK SAÇMA SAPAN BİR İMZA İLE KÜDÜS Ü HAYUDİLERE VEREMEZSİN,SONUN BÖYLE OLUR MAYMUN GİBİ ORTALIKTA DOLAŞIRSIN, Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
  • DOĞUDAN GELEN: İSYAN İLK BAŞTA BRAZİLYADA BAŞLAYACAK SONRA AMERİKA RUSYA AVRUPA BİZDE HEPSİNİ TEK TEK TOPLAYIP YİYECEĞİZ Cevap Yaz 8 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı