Son Dakika Son Dakika Son Dakika
ABD'de şiddetli fırtına: 2 ölü, 1.1 milyon ev elektriksiz kaldı - Son Dakika

ABD'de şiddetli fırtına: 2 ölü, 1.1 milyon ev elektriksiz kaldı

ABD'nin doğu eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti ve 1.1 milyon evde elektrik kesintisi yaşandı. Fırtınaların etkisiyle oluşan hortum, 10 eyalette 29.5 milyondan fazla kişiyi etkiledi. Ayrıca, fırtına nedeniyle 2 bin 600 uçuş iptal edilirken, 7 bin 900 uçuş da ertelendi. Hayatını kaybedenlerin biri Güney Carolina'da, diğeri ise Alabama'da meydana gelen olaylarda yaşandı.

ABD\'de şiddetli fırtına: 2 ölü, 1.1 milyon ev elektriksiz kaldı
09.08.2023 - 00:34,

- ABD'de şiddetli fırtına: 2 ölü

Ülkenin doğusunda 1.1 milyon ev elektriksiz kaldı

WASHINGTON - ABD'nin doğu eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle 2 kişi hayatını kaybederken, 1.1 milyon evde elektrik kesintisi yaşandı.

ABD'nin doğusunda bulunan eyaletlerde şiddetli fırtına ve hortum etkili oldu. ABD Ulusal Hava Durumu tarafından yapılan açıklamada başkent Washington DC ve bölge eyaletlerde hortumun 21.00'a kadar etkili olacağı aktarıldı. Fırtınaların ardından oluşan hortumun 29. 5 milyondan fazla kişiyi etkilediği belirtilen açıklamada hortumların Tennessee'den New York'a yaklaşık 10 eyalette etkili olacağı ifade edildi. Özel bir hava durumu servisi ise fırtınalar hakkında uyarıda bulunarak, "Büyük dolular, güçlü kasırgalar ile kuvvetli rüzgarların zarar verme ve tahribat konusunda önemli bir tehdidi var" dedi.

Ülkenin Alabama, Georgia, Güney Carolina, Kuzey Carolina, Maryland, Delaware, New Jersey, Pensilvanya, Tennessee, Batı Virginia ve Virginia eyaletlerinde fırtına nedeniyle 1.1 milyon evde elektrik kesintileri yaşanırken, dün itibarıyla 2 bin 600 uçuş iptal edildi, 7 bin 900 uçuş da ertelendi.

2 kişi hayatını kaybetti

Güney Carolina eyaletindeki Anderson ilçesinde 15 yaşındaki bir çocuğun şiddetli fırtınaların devirdiği bir ağacın altında kalarak hayatının kaybettiği, Alabama eyaletinin Florence ilçesinde de 28 yaşındaki bir adamın yıldırım çarpması sonucu öldüğü kaydedildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel ABD'de şiddetli fırtına: 2 ölü, 1.1 milyon ev elektriksiz kaldı - Son Dakika


Advertisement