Son Dakika Haberleri: ABD'de Tarım İlacından Kanser Olan Çifte 2 Milyar Doları Aşkın Tazminat Verilecek

ABD'de Tarım İlacından Kanser Olan Çifte 2 Milyar Doları Aşkın Tazminat Verilecek

6 gün önce

ABD'de endüstriyel tarım şirketi, yaban otlarının temizlenmesinde kullandığı ürününün kansere yol açması nedeniyle bir çifte toplamda 2 milyar 55 milyon dolar tazminat ödeyecek.

Oakland'daki eyalet mahkemesinin jürisi, Monsanto Co şirketinin ürünü Roundup Ready'nin, Alva ve Alberta Pilliod çiftinin, hodgkin dışı lenfomaya yakalanmasına yol açtığı kararına vardı.

Jüri, şirket tarafından Pilliod çiftine maddi ve manevi tazminat olarak toplamda 2 milyar 55 milyon dolar ödenmesine hükmetti.

"DAHA ÖNCE YAPABİLDİKLERİMİZİ YAPAMIYORUZ"

Alberta Pilliod, eşiyle 9 yıldır kanserle mücadele ettiklerini belirterek, "Hayatımız sonsuza dek değişti. Daha önce yapabildiklerimizi yapamıyoruz." dedi.

Çiftin avukatlarından Michael Miller, tazminatın 2 milyar dolarlık kısmının temyizde düşürülebileceğini, öte yandan uzun soluklu bir yargı mücadelesine hazır olduklarını söyledi.

Haber Yayın Tarihi : 14.05.2019 09:50 Kaynak: AAEski Eşinin Kocasını Öldüren Katilden Kan Donduran Savunma Akciğerinden Operasyon Geçiren Sevcan Orhan'ın, Ağabeyinden Duygusal Paylaşım Google Huawei Marka Telefonlardan İşletim Sistemi Desteğini Geri Çekti CHP'den "AK Partiliye Benzeyene Pusula Verilmedi" Diyen Yıldırım'a: Çalınan Minare O Kadar Büyük ki Kılıf Uydurmak Zor