Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler - Son Dakika

Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler

28.02.2021 12:30
Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler, System.String[]

ABD'de 7 aylık bir yavru kedi, aynı evde yaşadığı köpekle şakalaşırken saldırıya uğradı. Yüzü parçalanan kedinin suratını yeni bir prosedür olan 4 renkli düğmeyle tedavi eden veterinerler sayesinde ortaya çok şirin görüntüler çıktı. Tedavisi biten yavru kediye aile olmak için şimdiden 150 aile başvurdu.

Sahibinin 'Juicebox' adını verdiği kedi, bakıldığı evde ailenin köpeğiyle oynarken olayların kontrolden çıkması sonucu yüzünden derin yaralar aldı. Veterinere getirilen yavru kedinin çenesinde ve yüzünde ciddi yaralar, veteriner hekimler tarafından dört adet renkli düğme kullanarak oldukça orijinal ve yenilikçi bir şekilde tedavi edildi. Burnunun iki yanına ve ağzının aşağısına konulan yeşil ve kırmızı düğmeler, tellerle birbirine bağlandı.

YENİLİKÇİ BİR PROSEDÜR

Renkli düğmeler, kedinin yanaklarının her iki tarafındaki tellere tutturularak sabitlendi. Veterinerler, iyileşme sürecini kedinin yüzündeki düğmelerden takip ettiklerini belirtti. Massachusetts Hayvanlara Karşı Zulmü Önleme Derneği sözcüsü Rob Halpin, "Bu oldukça yeni bir prosedür ve gerçekten işe yarıyor. ve sonunda iyileşirken sevimli görünen bir kediye sahip oluyorsunuz" dedi.

150 AİLE YAVRU KEDİ İÇİN SIRAYA GİRDİ

Juicebox'un yüzündeki düğmeler gelecek haftalarda çıkartılacağını belirten Halpin, "O çok sosyal. Kendine çok güveniyor. Genç hayvanlar, tıpkı genç insanlar gibi biraz daha hızlı iyileşme eğilimindedir" ifadelerini kullandı. Yavru kedi iyileştikten sonra köpek olmayan bir aileye ihtiyacı olacağını belirten Halpin, şimdiden 150'den fazla ailenin sıraya girdiğini belirtti.

İşte yavru kedinin görüntüleri:


Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler
Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler
Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler
Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler
Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Yüzü parçalanan yavru kediyi 4 adet renkli düğmeyle tedavi ettiler - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Yaşlı kadın çatıya çıkınca herkes intihara kalkıştı sandı ama gerçek bambaşka çıktı Yaşlı kadın çatıya çıkınca herkes intihara kalkıştı sandı ama gerçek bambaşka çıktı Mustafa Cengiz, Galatasaralı futbolcuları çok sert eleştirdi: Haysiyet, şereflerini hatırlasınlar Mustafa Cengiz, Galatasaralı futbolcuları çok sert eleştirdi: Haysiyet, şereflerini hatırlasınlar Kerem Bürsin'den ayrı kalamayan Hande Erçel'in daveti hayranlarını heyecanlandırdı Kerem Bürsin'den ayrı kalamayan Hande Erçel'in daveti hayranlarını heyecanlandırdı Müge Anlı'nın programında aranıyordu! Kayıp sağlık çalışanı arkadaşının evinde ölü bulundu Müge Anlı'nın programında aranıyordu! Kayıp sağlık çalışanı arkadaşının evinde ölü bulundu Ramazan ayı tedbirlerinin görüşüleceği kritik Kabine toplantısı başladı Ramazan ayı tedbirlerinin görüşüleceği kritik Kabine toplantısı başladı Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Üsse yaklaşmakta olan balon vurularak imha edildi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Üsse yaklaşmakta olan balon vurularak imha edildi Aliyev'in ölen Ermeni askerlerin miğferleri ile verdiği poz sosyal medyada tartışma yarattı Aliyev'in ölen Ermeni askerlerin miğferleri ile verdiği poz sosyal medyada tartışma yarattı İşte Benim Stilim yarışmacısı Zeynep Öztürk'e, sıpa saldırdı İşte Benim Stilim yarışmacısı Zeynep Öztürk'e, sıpa saldırdı