ABD'deki Başkanlık Yarışı - Son Dakika

ABD'deki Başkanlık Yarışı

14.04.2016 11:29
ABD'deki Başkanlık Yarışı, System.String[]

NEW ABD'de 8 Kasım'da düzenlenecek başkanlık seçim süreci tüm hızıyla devam ederken Demokrat Parti aday adayları 19 Nisan'da ön seçimin yapılacağı New York'taki kampanyalarını yoğunlaştırdılar.

NEW ABD'de 8 Kasım'da düzenlenecek başkanlık seçim süreci tüm hızıyla devam ederken Demokrat Parti aday adayları 19 Nisan'da ön seçimin yapılacağı New York'taki kampanyalarını yoğunlaştırdılar.

Vermont Senatörü Bernie Sanders, Washington Square Park'ta miting yaparken, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da Hispanik kökenli ve siyahi Amerikalıların yaşadığı Bronx'ta halka hitap etti.

Sanders'in Washington Square Park'taki mitinginde, sinema oyuncuları Rosario Dawson ve Tim Robbins, yönetmen Spike Lee ve pop grubu Vampire Weekend katılarak kalabalığı coşturdu. Clinton'ın akşam saatlerinde düzenlediği mitinge de bölgedeki toplu konut evlerinde yaşayan Amerikalılar katıldı.

Clinton'ın mitingine katılan posta çalışanı Sonia, AA muhabirine, "Sadece Hillary nitelikli aday. Obama'yı çok seviyorum. Hillary, Obama'nın yaptıklarını devam ettirmek istiyor. Bernie Sanders'i de seviyorum ama Hillary kazanırsa sorunları halledeceğini biliyorum." dedi.

Lucy Wilson adlı bir başka katılımcı da "Güçlü bir kadın lidere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Toplam 2 bin 383 delegenin olduğu partide, Clinton'un bin 790 delegesine karşılık, Sanders'in bin 113 delegesi bulunuyor.

Öte yandan, kendi ifadesiyle "demokratik sosyalist" olan 74 yaşındaki Vermont Senatörü Sanders ile 68 yaşındaki eski Dışişleri Bakanı Clinton, perşembe günü NY1 yerel televizyonunun Brooklyn'de yapacağı seçim tartışma programına katılacaklar.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'deki Başkanlık Yarışı - Son Dakika


Son Dakika

Dünya Sağlık Örgütü: Sürü bağışıklığını sağlamak için toplumun yüzde 65-70'inin aşı olması gerekiyor ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Başakşehir'de bir gol daha! Meşin yuvarlak ikinci kez ağlarla buluştu Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Canlı yayında saldırıya uğrayan muhabir, saldırganlar için ders gibi ceza istedi Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi