Son Dakika Haberleri: Emlakçının 300 Bin Dolarlık Altınını Çalan Çift, 100 Bin Dolarlık Son Soygunları Sonrası Yakalandı

Emlakçının 300 Bin Dolarlık Altınını Çalan Çift, 100 Bin Dolarlık Son Soygunları Sonrası Yakalandı

7 gün önce

Geçen yıl ABD'den bebeğiyle birlikte gelen Deniz Kul'un 300 bin dolarlık mücevherle dolu çantasını çalan hırsızlar başka bir suçtan yakalandı.

 İstanbul'da cüzdanı çalınarak, kredi kadından 100 bin liraya yakın para çekilen M.D. adlı kişi polise başvurdu. Yankesicilik yöntemiyle cüzdanının çalındığı belirlenen mağdurun şikâyeti üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Masası ekipleri araştırmaya başladı. Soruşturmayı derinleştiren polis, tanıdık isimlerle karşılaştı. Polis Vildan G. ve oğlu İbrahim G.'nin aralarında bulunduğu 5 kişiyi tespit etti. Vildan G., oğlu İbrahim G. ile 3 şüpheli daha gözaltına alındı.

NE OLMUŞTU?

 Amerika'nın New York Eyaleti'nde emlakçılık yapan ve bebeğiyle 10 Şubat 2017'de uçakla İstanbul'a gelen Deniz Kul, kendisini takip eden 2'si çocuk 3 kişi tarafından soyulmuştu. Kul'un 500 doları ve 300 bin dolarlık mücevherinin bulunduğu çantasının çalınma olayının failleri, Vildan G. ve kızı Leman G.'ydi. Vildan G. olayla ilgili tutuklanmış, bir ay sonraki duruşmada ise tahliye olmuştu. Kızı Leman G. halen polis tarafından aranıyor. Vildan G.'nin oğlu İbrahim G., 2006 yılında Swissotel'de yapılan bir düğünle Sultan Ç. ile evlenmişti. Polisin baskın yaptığı düğünde, Vildan G. ve birçok kişi gözaltına alınmıştı. İbrahim G. nüfusta 13, eşi Sultan Ç. ise 15 yaşında gözüküyordu. Düğünden 5 ay sonra çocuk gelin Sultan Ç., 9. kattan atlayarak canına kıymıştı.

KAMERALAR İNCELENDİ

Şüphelileri tespit etmek için olayın gerçekleştiği düşünülen yerde ve kredi kartıyla işlem yapılan ATM'lerdeki güvenlik 111 kameraları incelendi.

POLİS TANIDIK İSİMLERLE KARŞILAŞTI

Elde edilen görüntülerde, hırsızlığı bir şebekenin gerçekleştirdiği belirlendi. Soruşturmayı derinleştiren polis, tanıdık isimlerle karşılaştı. Polise Vildan G. ve oğlu İbrahim G.'nin aralarında bulunduğu 5 kişiyi tespit etti.

5 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis, Vildan G., oğlu İbrahim G. ile 3 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

300 Bin Dolarlık Mücevheri Çalınan Deniz Kul'a Bir Darbe de Mahkemeden

ABD'den Dönen Deniz'in 300 Bin Dolarlık Çantasını Çalan Kadının Ailesi Suç Makinesi Çıktı
ABD'de Liseye Silahlı Saldırı! Polis, Okulu Abluka Altına Aldı 2 Bin Taksiciden UBER Çıktı

Ünlü Profesör Anlattı! 'Tosuncuk'un Hedefi Guinnes Rekorlar Kitabına Girmekmiş Çiftlik Bank CEO'sunun İdaesi İçin Süreç Başlatıldı