Son Dakika Haberleri: ABD'den İran'a Açık Tehdit: Kutlayacak Çok Fazla Yıl Dönümünüz Kalmadı

ABD'den İran'a Açık Tehdit: Kutlayacak Çok Fazla Yıl Dönümünüz Kalmadı

10 gün önce

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, 40. yıl dönümünü kutlayan İran'a "Kutlayacak çok fazla yıl dönümünüzün kaldığını sanmıyorum." diye seslendi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, 40. yıl dönümünü kutlayan İran yönetimini tehdit etti. Bolton, "Kutlayacak çok fazla yıl dönümünüzün kaldığını sanmıyorum." dedi. ABD Başkanı Donald Trump da "İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." dedi.

VİDEO YAYINLADI

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da Beyaz Saray'ın Twitter hesabından paylaşılan video mesajında İran yönetimini açıktan tehdit etti.

İran'ın kendi halkını ve bölgesindeki ülkeleri terörize ettiğini savunan Bolton, "İran, kürenin her yerindeki insanların gözünü korkutmak için hala nükleer silahlar elde etme peşinde." değerlendirmesinde bulundu.

Yaklaşık 1 dakikalık videoda İran'ın Suriye, Irak, Yemen ve Orta Doğu'da "uluslararası terörizmin ana finansörü olmayı sürdürdüğünü" iddia eden Bolton, Tahran'ın amaçlarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Bolton, "Belki de en kötüsü İran halkı ciddi sıkıntı çekiyor, işsizlik oranı rekor seviyelerde, enflasyon tüm zamanların en üst seviyesinde ve İran yerel parası yerlerde sürünüyor. Bundan sonra kutlayacak çok fazla yıl dönümünüzün kaldığını sanmıyorum." ifadesini kullandı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton

TRUMP: REJİM 40 YILLIK BAŞARISIZLIK ÜRETTİ

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İran yönetimi için sert değerlendirmelerde bulundu.

ABD Başkanı Trump, paylaşımında, İran yönetimine atfen, "40 yıllık yolsuzluk, baskı ve terör. İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Trump

ABD Başkanı Donald Trump, İran ile 2015'te imzalanan nükleer anlaşmadan 8 Mayıs 2018'de ülkesini geri çekmiş ve İran'a yönelik çok sayıda ekonomik yaptırım kararı almıştı.
Altın Fiyatları Ne Durumda! İşte Gram, Çeyrek ve Cumhuriyet Altını Fiyatları Kraliyetin Asi Gelini Meghan Markle, ABD'ye Giderek Bir Kuralı Daha Yıktı

Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı 47 Yıl Ceza Aldığını Öğrenen Mahkum, Avukatını Yumrukladı