ABD'den İran'ın Bağdat Büyükelçisi Mescidi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım - Son Dakika

ABD'den İran'ın Bağdat Büyükelçisi Mescidi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım

23.10.2020 09:15
ABD'den İran'ın Bağdat Büyükelçisi Mescidi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım, System.String[]

ABD'de Trump yönetimi, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrej Mescidi ve Hizbullah'ın üst düzey iki yetkilisine yaptırım uygulandığını duyurdu.

ABD'de Trump yönetimi, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrej Mescidi ve Hizbullah'ın üst düzey iki yetkilisine yaptırım uygulandığını duyurdu.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrej Mescidi'nin İran Devrim Muhafızları Ordusu ile ilişki içerisinde olduğu gerekçesiyle yaptırım listesine alındığı duyuruldu. Yaptırım uygulanan diğer iki isim ise Hizbullah yetkilileri Nebil Kauk ve Hasan El-Bağdadi oldu. İkiliye örgütün Merkez Konseyi üyesi oldukları gerekçesiyle yaptırım uygulandığını ifade edildi.

POMPEO: "HİZBULLAH, ABD VE MÜTTEFİKLERİMİZ İÇİN TEHDİT"

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yaptırımlara yönelik sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Hizbullah, ABD ve müttefiklerimiz için bir tehdit olmaya devam ediyor. Bugün iki Hizbullah görevlisine yaptırım uyguluyor, terör grubunun faaliyetlerini daha da açığa çıkarıyor ve operasyonel ağlarını bozuyoruz. Tüm ülkeler, Hizbullah'ın faaliyetlerini kısıtlamak ve kendilerini korumak için çalışmalıdır" ifadelerini kullandı.

(Hasan Çelik/İHA)

ABD'den İran'ın Bağdat Büyükelçisi Mescidi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika ABD'den İran'ın Bağdat Büyükelçisi Mescidi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan'ın Güney cephesi düştü, Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov cephede şehit düştü Çağla Şıkel'e korkunç tehdit: Seni ve çocuklarını öldüreceğim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürdü, Ermeniler cepheyi bırakıp kaçtı! Önemli arazi ve tepeler işgalden kurtarıldı Tartıştığı babasını defalarca bıçakladı, komşularından ambulans çağırmasını istedi Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı