Son Dakika Haberleri: ABD'den Rahip Brunson Açıklaması: Serbest Bırakılması İki Ülke İçin Önemli Bir Adım

ABD'den Rahip Brunson Açıklaması: Serbest Bırakılması İki Ülke İçin Önemli Bir Adım

5 gün önce

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, Türkiye'de ev hapsinde bulunan rahip Brunson için yaptığı açıklamada, "Rahip Brunson'un serbest bırakılmasını bekliyoruz. Brunson'un serbest bırakılması iki ülke ilişkileri için önemli bir adım." dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert Rahip Brunson'a ilişkin açıklama yaptı. ABD Dışişleri Sözcüsü, "Rahip Brunson'un serbest bırakılmasını bekliyoruz. Brunson'un serbest bırakılması İki ülke ilişkileri için önemli bir adım." ifadesini kullandı.

25 TEMMUZ'DA EV HAPSİ KARARIYLA TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla 9 Aralık 2016'da tutuklanan ve geçen 25 Temmuz'da ev hapsi kararıyla tahliye edilen ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ı, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey Hovenier bugün evinde ziyaret etmişti.

BRUNSON 4. KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Türkiye ve ABD arasında gerilime neden olan ABD'li Rahip Andrew Craig Brunson, yarın 4. kez hakim karşısına çıkacak.
ABD Başkanı Donald Trump'tan, İran'a İkinci Yaptırım Kararı Trump, Kendisiyle Birlikte Olduğunu İddia Eden Erotik Film Yıldızına Hakaret Etti

Trump ile Prens Selman Arasında Kritik Görüşme: Kaşıkçı Olayıyla İlgili Bilgisi Yok Ümit Milliler, 1-0 Geriye Düştüğü Maçta Macaristan'ı 2-1 ile Geçti