ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz - Son Dakika

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, son dönemde Irak'taki büyükelçilik binaları ve vatandaşları hedef alan saldırılara karşılık verileceğini belirtti.

ABD, Irak'taki büyükelçilik binaları ve vatandaşlarını hedef alan saldırılara karşılık verileceğini açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, son dönemde Irak'taki askeri üsleri ve elçilik binalarını hedef alan saldırılara ilişkin açıklamada bulundu. Pompeo, halkları açlıktan ölürken bazı kimselerin hala silah ve bomba üretmeye devam ettiğini belirterek, "Irak'ta büyükelçiliğimizi ve vatandaşlarımızı hedef alan saldırılara karşılık vereceğiz" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo

KORONİVİRÜS SALGINI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Pompeo, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında İran, Venezuela ve Kuzey Kore'ye yardım önerisinde bulunduklarını aktarırken, "Bu bir insani mesele, ne yazık ki biz bu ülkelerin halklarına hükümetlerinden daha fazla yardım etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

KASIM SÜLEYMANİ'NİN ÖLÜMÜ SONRASI SALDIRILAR ARTTI

Irak'ın başkenti Bağdat'ta geçtiğimiz Ocak ayının başında İranlı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in ABD tarafından düzenlenen hava saldırısında hayatlarını kaybetmesinin ardından ABD Bağdat Büyükelçiliği binası ve askeri üslerine saldırılarda büyük artış yaşandı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz

Son Dakika

Son Dakika: Salgında ölüm oranları açıklandı! Türkiye dünya devlerine taş çıkarttı Diyanet, kadın erkek el ele halay çekmenin ve horon tepmenin İslam'a aykırı olduğunu belirtti 15 Temmuz gazisinin yürek burkan dramı! Devlet büyüklerinden yardım bekliyor 1.700 akıl hastasının yanlışlıkla taburcu edildiği Galler'de, yetkililer şaşkın 2 partinin seçime girmesini engellemeye yönelik MHP'nin 2, AK Parti'nin 4 önerisi var 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma yasağı için yeni bir düzenleme yapılacak Gündemi sarsan gök taşı için "Bu daha başlangıç" diyen profesör, meteor düşebilecek ayları açıkladı Gelinden görümceye hain plan! 160 bin liralık vurgunu güvenlik kamerası ele verdi Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak Komşusu olan genç kızı darbeden bekçi görevden uzaklaştırıldı Büyük tartışma yaratan 'çilek deneyi' videosu kurgu çıktı Dün akşam doğu illerimizi ayağa kaldıran gök taşı nereye düştü? Uzman isim iki yeri işaret etti Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! Sokağa çıkma kısıtlaması ve seyahat yasağı masaya yatırılacak Erkek arkadaşı, sokak ortasında genç kızın üzerine kurşun yağdırdı 4 günlük yasak sonrası manzara izlemeye giden vatandaşın tutkusu pahalıya patladı