Son Dakika Haberleri: ABD'den Vatandaşlarına Avrupa'ya Seyahat Uyarısı: Saldırılara Karşı Dikkatli Olun

ABD'den Vatandaşlarına Avrupa'ya Seyahat Uyarısı: Saldırılara Karşı Dikkatli Olun

4 ay önce

Avrupa'ya seyahat edecek vatandaşlarını tatil ve festival etkinlikleri konusunda uyaran ABD Dışişleri Bakanlığı, radikal saldırılara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

ABD'den Vatandaşlarına Avrupa'ya Seyahat Uyarısı: Saldırılara Karşı Dikkatli Olun, System.String[]

ABD Dışişleri Bakanlığı, özellikle tatil dönemlerinde terör saldırılarının artmasını gerekçe göstererek Amerikan vatandaşlarını Avrupa seyahatleri konusunda uyardı.

''TATİL VE FESTİVAL ETKİNLİKLERİNE DİKKAT''

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "(Avrupa'ya seyahat eden) ABD vatandaşları tatil festival ve etkinliklerinde dikkatli olmalı. Bu seyahat uyarısı 31 Ocak 2018'de sona erecek." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, son zamanlarda Fransa, Rusya, İsveç, İngiltereİspanya ve Finlandiya'da söz konusu olan saldırıların, DEAŞ ve El Kaide gibi terör örgütlerinin Avrupa'da benzer eylemleri düzenleme kabiliyetine sahip olduğunu gösterdiği kaydedildi.

ABD VATANDAŞLARINA 'DİKKATLİ OLUN' ÇAĞRISI

Son yılbaşı ve öncesinde Almanya'nın başkenti Berlin ile İstanbul'daki Reina gece kulübünde yaşanan terör eylemlerinin hatırlatıldığı açıklamada, Bakanlığın muhtemel saldırılar konusunda kaygılı olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca ABD vatandaşlarının bazı terör destekçilerinin ve kendi kendine radikalleşmiş kişilerin saldırılarına karşı dikkat etmesi gerektiği vurgulandı.

Teröristlerin silah, patlayıcı madde ve araç gibi birçok saldırı aracını kullanabileceği uyarısında bulunulan açıklamada, turistik yerler, ulaşım noktaları ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra otel, kulüp, restoran, ibadethane, park ve yüksek profilli etkinliklerin saldırganların ilgisini çekebilecek alanlar olduğu ifade edildi.
Süpermarkette Cinsel İlişki Skandalının Kahramanı Konuştu: Bu Delilikti, Ülkeyi Terk Etmek İstiyorum Arabada İlişkiye Giren Çift Egzoz Gazından Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

Kabız Olan Eşinin Makatına Hortum Sokup İyileştirmek İsterken Öldürdü