Son Dakika Haberleri: ABD'den Vize Kriziyle İlgili Yeni Açıklama: Türkiye İle İlişkimiz Karmaşık

ABD'den Vize Kriziyle İlgili Yeni Açıklama: Türkiye İle İlişkimiz Karmaşık

13 ay önce

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, bu akşam yaptığı yeni açıklamada Türkiye ile ilişkilerin "karmaşık" olduğunu açıkladı. Nauert, 2 konsolosluk çalışanlarının tutuklu olduğunu da söyledi.

ABD'nin İstanbul Konsolosluğu çalışanı Türk vatandaşı Metin Topuz'un FETÖ ile bağlantıları ve casusluk suçlaması nedeniyle tutuklanmasının ardından başlayan ve vizelerin karşılıklı askıya alınmasıyla tırmanan krizde ABD'den yeni bir açıklama geldi.

"TÜRKİYE İLE İLİŞKİMİZ KARMAŞIK"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, bu akşam yaptığı yeni açıklamada "Türkiye ile ilişkilerimiz karmaşık" dedi.

"2 ÇALIŞANIMIZ TERÖR SUÇLAMASIYLA TUTUKLU"

Nauert, bu karmaşıklığın nedenini de "2 çalışanımız tutuklu ve terörle suçlanıyor. Türk hükümeti, suçlamalarla ilgili halen bir kanıt göstermedi" şeklinde açıkladı.

İKİNCİ ZANLI KONSOLOSLUKTA SAKLANIYORDU

Tutuklanan ilk konsolosluk çalışanının Metin Topuz olduğu biliniyor. Ancak ikinci ismin kim olduğuna ABD tarafı açıklık getirmedi. Türkiye, ABD'nin İstanbul konsolosluğunda saklanan FETÖ bağlantılı ikinci bir çalışanı ABD'den resmen istemiş, ancak ABD, herhangi bir çalışanı saklamadıklarını iddia etmişti.
Ağaca Bağlı Olarak Bulunan Köpeğe Tecavüz Edildiği Ortaya Çıktı Sakalları Yüzünden Sokağa Dahi Çıkamayan Genç Kadın, Son Haliyle Şaşırttı

Trafik Cezalarının Artırılmasını Öngören Teklif Kabul Edildi