"Başkan Biden, net ve doğrudan olmanın önemli olduğuna çok güçlü bir şekilde inanıyor" - Son Dakika

"Başkan Biden, net ve doğrudan olmanın önemli olduğuna çok güçlü bir şekilde inanıyor"

04.05.2021 22:56

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD Başkanı Joe Biden'in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile net ve doğrudan olmanın hayati önem taşıdığına ve bunu yapmanın en iyi yolunun yüz yüze görüşme olduğuna inandığını ifade etti.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD Başkanı Joe Biden'in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile net ve doğrudan olmanın hayati önem taşıdığına ve bunu yapmanın en iyi yolunun yüz yüze görüşme olduğuna inandığını ifade etti.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken Financial Times'a verdiği röportajda, ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmelerde net ve doğrudan olmanın hayati önem taşıdığını ve bunu yapmanın en iyi yolunun yüz yüze görüşme olduğuna inandığını kaydetti. Blinken, "Başkan Biden, net ve doğrudan olmanın önemli olduğuna çok güçlü bir şekilde inanıyor ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri aslında yüz yüze görüşmek" ifadelerini kullandı.

Diplomasinin aslında doğrudan etkileşim kurmaktan ibaret olduğuna dikkat çeken Bakan Blinken, "Ve ben bir diplomat olarak her zaman bundan etkilendim. İnsanlar bazen bunun sorunlu bir şey veya bir zayıflık işareti olduğunu düşünüyor gibi görünüyor" dedi.

Ayrıca ABD'nin Rusya ile kızışmaya çalışmadığını, fakat daha öngörülebilir bir ilişki kurmak istediğini bildiren Blinken, "Eğer Rusya dikkatsizce ve saldırgan adımlar atmaya devam ederse, tekrar yanıt vereceğimizden emin olabiliriz. İki Başkan'ın doğrudan yüz yüze konuşabilmesinin de faydalı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Blinken, iki devletin işbirliği yapmak için karşılıklı çıkarlarının olduğu alanlar olduğuna da dikkat çekerek, "Onlardan birini daha önce gördük ve bu New START Anlaşması'nın uzantısıydı. Stratejik istikrar alanı denen alanda ilerleme kaydedilebilecek başka alanlar da var" dedi.

Öte yandan Biden yönetimi, geçtiğimiz günlerde 10 Rus diplomatı ABD'den ihraç etmişti. Ayrıca ABD, Moskova kaynaklı olduğu iddia edilen siber saldırılar ve ABD çıkarlarına karşı diğer düşmanca eylemlere yönelik yeni yaptırımların bir parçası olarak 32 Rus kuruluşa ve kişiye yaptırım uygulamıştı. Moskova ise iddiaları yalanlamış ve son ABD yaptırımlarının, ABD yönetiminin Rusya ile istikrarlı bir ilişki aradığına dair söylemine aykırı olduğunu ifade etmişti.

(İHA)

 Başkan Biden, net ve doğrudan olmanın önemli olduğuna çok güçlü bir şekilde inanıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika 'Başkan Biden, net ve doğrudan olmanın önemli olduğuna çok güçlü bir şekilde inanıyor' - Son Dakika


Son Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Akşener'e salvolar: Beni konuşturmasın Stajyer İçişleri Bakanı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Akşener'e salvolar: Beni konuşturmasın Stajyer İçişleri Bakanı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Uzaktan çalışma yaygınlaşacak Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Uzaktan çalışma yaygınlaşacak Jandarmadan, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına yalanlama Jandarmadan, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına yalanlama Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nu CİMER'e şikayet edenin kendisi olduğunu söyledi Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nu CİMER'e şikayet edenin kendisi olduğunu söyledi Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Kaçak elektrik denetiminde ekiplere taşlı ve sopalı saldırı: 3 yaralı Kaçak elektrik denetiminde ekiplere taşlı ve sopalı saldırı: 3 yaralı
Advertisement