ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Özbek mevkidaşı Kamilov ile telefonda görüştü - Son Dakika

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Özbek mevkidaşı Kamilov ile telefonda görüştü

30.11.2020 22:17
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Özbek mevkidaşı Kamilov ile telefonda görüştü, System.String[]

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ile telefon görüşmesi yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ile telefon görüşmesi yaptı.

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, görüşmede ikili ilişkiler ve iş birliğinin ele alındığı belirtildi.

Pompeo'nun, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in reform gündemini desteklediklerini vurguladığı belirtilen açıklamada, şu ifadeye yer verildi:

"Bakanlar, dini özgürlükleri genişletme, insan kaçakçılığıyla mücadele ve sivil toplum ile basın için alan açma dahil (Özbek yönetiminin) insan hakları reformuna ilişkin ilerleme konusunda görüş alışverişinde bulundu. Özbekistan piyasa endeksli politikalara ve özelleştirmeye giderken, ABD ihracatçı ve yatırımcıları için oluşacak fırsatlar da ele alındı."

Açıklamada, görüşmede iki hükümet arasındaki istikşafi görüşmeleri Stratejik Ortaklık Diyalogu'na yükseltmenin de konuşulduğu ve bu kapsamda ABD ile Özbekistan arasındaki siyasi, güvenlik ve ekonomik iş birliğinin artacağı kaydedildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Özbek mevkidaşı Kamilov ile telefonda görüştü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji tek tek uyardı! İstanbul dahil 43 ilde kar yağışı etkili olacak Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz mesajı: Beni dinlerler, dinlemezler ama ben yüksek faize karşıyım Son Dakika! Hollanda hükümeti ülkede tartışma yaratan çocuk yardımı skandalı nedeniyle istifa etti Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrası Davutoğlu'ndan ilk açıklama: Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman bir ilke imza atarak Dünya Ekonomik Forumu'na çölden katıldı Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final kura çekimi gerçekleşti Can Yaman'ın giydiği kabanın fiyatı dudak uçuklattı Tabancayla kalbine ateş edip ağır yaralanan gencin sosyal medyadan paylaştığı not ortaya çıktı