Son Dakika Haberleri: ABD Dışişleri Sözcüsü Nauret, Müsteşar Vekilliğine Atandı

ABD Dışişleri Sözcüsü Nauret, Müsteşar Vekilliğine Atandı

9 gün önce

Yaptığı açıklamalarla Türkiye'de yüzü hafızalara kazınan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Diplomasiden Sorumlu ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Vekilliğine atandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Kamu Diplomasisinden Sorumlu ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Vekili olarak atandı.

MÜSTEŞAR VEKİLLİĞİNE ATANDI

 Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada, Başkan Donald Trump'ın bugün işine son verilen Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Steve Goldstein'in yerine sözcü Nauert'i vekil olarak atadığı bildirildi.

GÖREVİNE SON VERİLDİ

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un görevden alınmasının ardından kendisiyle Afrika seyahatinde olan Müsteşar Goldstein'ın da görevine de son verilmişti.

Goldstein, Tillerson'un görevine son verilmesinin hemen ardından yazılı bir açıklama yaparak "Bakan, Başkan ile bu sabah henüz görüşmedi ve (görevden alınmasının) sebebini bilmiyor." ifadesini kullanmıştı.
ABD Temsilciler Meclisi 1,3 Trilyon Dolarlık Bütçeyi Onayladı ABD Dışişleri'nden Menbiç Açıklaması: Çekilmek Gibi Bir Niyetimiz Yok

Tillerson, Veda Konuşmasında Washington'u ''Kötü Niyetli Bir Şehir'' Olarak Tarif Etti Bursa'da 31 Mart'tan Sonra Alkol ve Ekmek Yan Yana Satılmayacak