ABD'den Türkiye'ye skandal çağrı: Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri durdurun - Son Dakika

ABD'den Türkiye'ye skandal çağrı: Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri durdurun

2 ay önce

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü sondaj faaliyetlerine ilişkin açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı, "Endişeliyiz" ifadesini kullandı. Açıklamada, Türkiye'nin sondaj faaliyetlerini durdurma çağrısı da yapıldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü sondaj çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Endişeli" olduklarını belirterek, sondaj faaliyetlerini durdurma çağrısında bulundu.

TÜRKİYE KARŞITI AÇIKLAMA YAPMADAN DURMADI

Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti açıklarında sondaj gemileriyle gaz ve petrol arama çalışmalarını aralıuksız sürdürüyor.

Türkiye'nin bu kararlı tavrı başta Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Yunanistan olmak üzere AB ülkeleri ile İsrail ve Mısır'ı da rahatsız ederken; ABD de Türkiye karşıtı açıklama yapmadan durmadı.

ABD'DEN 'SONDAJ FAALİYETLERİNİ DURDURDUN' ÇAĞRISI

ABD Dışişleri Bakanlığı, dün gece Türkiye'nin Akdeniz'de yürüttüğü sondaj faaliyetlerine ilişkin açıklama yaptı. Türkiye'nin faaliyetlerinden "Endişeli" oldukları belirtilen açıklamada, sondaj faaliyetlerini durdurma çağrısı da yapıldı.

ABD'den Türkiye'ye skandal çağrı: Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri durdurun
Haber Yayın Tarihi: 22.01.2020 08:18 Son Dakika

Azeri yetkilinin var gücüyle tokalaşması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı şaşırttı
Amerikalı kadın avcı, Adıyaman'da boynuz uzunluğu 130 santimetreyi bulan dağ keçisini avladı ABD'den İran'a destek veren Türkiye'nin de yer aldığı 13 ülkeye yaptırım kararı