Son Dakika Haberleri: ABD Heyeti Suudi Arabistan'da

ABD Heyeti Suudi Arabistan'da

3 ay önce

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman'ın Cidde'de ABD heyeti ile bir araya geldiği bildirildi.

ABD Heyeti Suudi Arabistan'da, System.String[]
Suudi  Arabistan Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman'ın Cidde'de  ABD heyeti ile bir araya geldiği bildirildi.

Suudi  Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre Bin Selman,  ABD Başkanı  Donald Trump'ın başdanışmanı ve damadı Jared Kushner ile Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Jason Greenblatt ve Ulusal Güvenlik  Danışman Yardımcısı Dina Powell'ı Cidde'deki Selam Sarayı'nda kabul etti.

Görüşmede başta  İsrail ile  Filistin arasında kalıcı barışın sağlanması, Ortadoğu'nun güven ve istikrarı olmak üzere iki ülke ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Tarafların, "önceliklerinin terör ve aşırılığın her türlü finansmanının kesilmesi" olduğu yönünde ortak görüş bildirdiği ve bu bağlamda  Trump'ın  Suudi Arabistan ziyareti sırasında açılışını gerçekleştirildiği Aşırı İdeolojilere Karşı Uluslararası Mücadele Merkezi üzerinden koordinasyona devam edileceği ifade edildi.

Toplantıda  Suudi Arabistan'ın  Washington Büyükelçisi Halid bin Selman'ın yanı sıra Devlet Bakanı Musaid Ayban ve  Bakanlar Kurulu Müsteşarı Yasir Reyman'ın da hazır bulunduğu aktarıldı.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
FETÖ Elebaşı Gülen, Açık Açık Söylemiş: Naim Süleymanoğlu'nu Hiç Sevmem