ABD ile İsrail'den Ortak Tatbikat - Son Dakika

ABD ile İsrail'den Ortak Tatbikat

05.01.2012 21:10
ABD ile İsrail'den Ortak Tatbikat, System.String[]

İsrail ordusu yakında ABD ile büyük bir füze savunma tatbikatı düzenleyecek.

İsrail ordusunun yakında ABD ile büyük bir füze savunma tatbikatı düzenleyeceği bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Austere Challenge 12" adı verilen tatbikatın çok önceden planlandığı ve bölgede son zamanlarda meydana gelen olaylarla ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, savunma sistemlerini geliştirmek için düzenlenen tatbikatın ne zaman yapılacağı hakkında bilgi verilmedi. Bazı İsrailli kaynaklar tatbikatın bahar aylarından önce yapılabileceğini bildirdi.

Tatbikat kapsamında binlerce Amerikan askerinin İsrail'de konuşlandırılması bekleniyor.

İsrail ordusunun tatbikat çerçevesinde bu ay bir radyoaktif (kirli) bombanın patlamasından sonra sivil halkın savunulması amacıyla görülmemiş büyüklükte bir operasyon da düzenlemesi planlanıyor.

İsrail, ABD ile ortaklaşa, İran füzelerini yakalamak üzere tasarlanmış

"Arrow" sistemini geliştirmiş ve yerleştirmişti.

İran, stratejik önemdeki Hürmüz Boğazı'nda 10 gün boyunca deniz tatbikatı yapmıştı. - KUDÜS

ABD ile İsrail'den Ortak Tatbikat

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya ABD ile İsrail'den Ortak Tatbikat - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var