Son Dakika Haberleri: Fotoğrafçı, Başlattığı Kampanya ile Şans Eseri Çektiği Evlilik Teklifindeki Çifti Arıyor
BBC

Fotoğrafçı, Başlattığı Kampanya ile Şans Eseri Çektiği Evlilik Teklifindeki Çifti Arıyor

3 ay önce

ABD'li fotoğrafçı Matthew Dippel, Yosemite Ulusal Parkı'nda şans eseri denk geldiği evlilik teklifini fotoğrafladıktan sonra Twitter üzerinden çifte ulaşmaya çalışıyor. Dippel, "Tek istediğim bu fotoğrafın o çiftin eline geçmesi çünkü bence onlar için süper özel bir andı" diye konuştu.

ABD'li fotoğrafçı Matthew Dippel, California'daki Yosemite Ulusal Parkı'nda şans eseri denk geldiği evlilik teklifini fotoğrafladıktan sonra Twitter üzerinden çifte ulaşmaya çalışıyor. Dippel, "Tek istediğim bu fotoğrafın o çiftin eline geçmesi çünkü bence onlar için süper özel bir andı" diye konuştu.

TWİTTER'DAN KAMPANYA BAŞLATTI

6 Ekim günü aynı noktada poz vermesi için bir arkadaşını bekleyen Dippel, o sırada bir çiftin orada poz verdiğini görünce deklanşöre basmıştı. Fotoğrafı çektikten sonra çiftin bulunduğu noktaya giderek onlara fotoğrafı vermek isteyen Dippel, oraya vardığında çiftin çoktan gitmiş olduğunu söylüyor. Dippel'in çifti bulma umuduyla Twitter'a yüklediği fotoğraf yüz binlerce beğeni ve retweet alsa da çiftin kim olduğu henüz bulunamadı.

''O ÇİFTİ ÇEKEN KİMSE YOKTU''

Michigan'da bir barda çalışan ve yarı zamanlı olarak fotoğrafçılık yapan 24 yaşındaki Dippel, yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

''Yosemite'te uzun zamandır fotoğraf çekmek istiyordum. Burası kötü fotoğraf çekmenin zor olduğu bir yer. O noktada çekilmiş çok güzel fotoğraflar görmüştüm ve ben de çekmek istedim. Her şeyi günbatımı saatine göre planladık ve sonrasında karşılaştığım manzarayı siz de gördünüz. Doğru zamanda doğru yerdeydim. Etrafıma bakarak başka bir fotoğrafçının kadrajına girip girmediğimi anlamaya çalıştım ama o çifti çeken kimse yoktu."

20 ÇİFTE SORMUŞ

Fotoğrafı çektikten sonra çiftin olduğu bölgeye giden Dippel, vardığında orada birbirlerine evlilik teklif edip fotoğraf çektiren onlarca çiftle karşılaşmış, yaklaşık 20 çifte fotoğraftakilerin kendileri olup olmadığını sormuş fakat olumsuz yanıt almış.

Matthew Dippel

''TEK İSTEĞİM O ÇİFTE ULAŞMAK''

Dippel, Twitter üzerinden paylaşımda "Tek istediğim bu fotoğrafın o çiftin eline geçmesi çünkü bence onlar için süper özel bir andı" ifadelerine yer verdi.

BBCZengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı Cumhur İttifakı'nın Çeşme Adayı, Ailevi Sebeplerden Dolayı Adaylıktan Çekildi

Dansöz Didem'i Parçalayıp Ormana Gömen Cani Baba, Suçunu İtiraf Etti